דף הבית / חדשות / הונדה משיקה בישראל את ה-X-ADV המסקרן
Honda X-ADV launch

הונדה משיקה בישראל את ה-X-ADV המסקרן

ה-X-ADV, קטנוע האדוונצ'ר הייחודי של הונדה שיצר קטגוריה משל עצמו, מושק בישראל בימים אלו; המחיר: 77,900 ש"ח

צילום: תומר פדר

לקרוא לכלי הזה 'קטנוע אדוונצ'ר' חוטא למטרה ולא מספר אפילו פסיק מהסיפור של הכלי המיוחד הזה – ה-X-ADV, שהגיע ארצה ומושק בימים אלו. הסיפור המלא הוא שמדובר בכלי גדול בנפח 750 סמ"ק עם הגיר האוטומטי כפול המצמדים של הונדה – DCT, ושמכלולי השלדה ועבודת הגוף – כולם מוכווני אדוונצ'ר. מגה-סקוטר אדוונצ'ר יתאר אותו קצת יותר טוב, אבל בטח שלא 'קטנוע'.

הונדה X-ADV
הונדה X-ADV

אז ה-X-ADV החדש יוצר הלכה למעשה קטגוריה משל עצמו, ובהונדה הפיקו אירוע מפואר כדי להשיק אותו לקהל הישראלי, ולא בכדי – הכלי הזה חשוב להונדה בישראל בדיוק כמו שהוא חשוב לשאר השווקים האירופאים.

פלטפורמת המנוע-גיר נלקחה מהאינטגרה, אבל עברה כמה שינויים בניהול תיבת ההילוכים כדי להתאים יותר לסגמנט. כך למשך העברת ההילוכים מתבצעת בסל"ד גבוה יותר ב-500 סיבובים. ה-DCT שכאן, אגב, הוא כבר מהדור השלישי המתקדם, כולל בקרת עליות וירידות לשטח – כמו באפריקה טווין DCT. מנוע הטווין המקבילי מפיק, אגב, כ-55 כ"ס, כך שהוא מתאים לרישיון A.

המנוע יושב בתוך שלדת פלדה במבנה אופנועני, ומכלולי השלדה כולם מוכווני אדוונצ'ר ושטח. כך למשל החישוקים הם חישוקי שפיצים במידות גדולות – "17 מלפנים ו-"15 מאחור, והצמיגים טיובלס – ללא פנימית. הבולמים – מזלג הפוך בשרני מלפנים ובולם יחד מאחור – במהלכים של 154 ו-150 מ"מ בהתאמה, והבלמים הקדמיים עוצמתיים עם צמד דיסקים וקליפרים רדיאליים.

אבל הסיפור הגדול פה הוא העיצוב ועבודת הגוף הייחודית, שכאמור מוכווני אדוונצ'ר. הכידון שטוח ורחב, נותן שליטה של אופנוע שטח, המושב גבוה (820 מ"מ), והמראה כולו משדר אדוונצ'ר והרפתקאות. הוא נראה נפלא בעינינו. פרט לכך יש אבזור לא רע בכלל כמו מערכת ABS, פנסי LED מלפנים ומאחור, תא אחסון מתחת למושב שמכיל קסדה מלאה, מפתח קרבה חכם, משקף מתכוונן לגובה 136 מ"מ, ומסך שעונים גדול הכולל שפע של אינפורמציה ומחשב דרך.

עם האב הרוחני - האפריקה טווין
עם האב הרוחני – האפריקה טווין

אז איך הוא נוסע?

רכיבת ההתרשמות שלנו הייתה קצרה וכללה כביש וגם קצת שטח, אבל היא הספיקה כדי לטעום מהכלי ולקבל רושם ראשוני עליו, שהיה אגב מאוד חיובי.

תנוחת הרכיבה מאוד מיוחדת עם המושב הגבוה והכידון הרחב, שמציבים את הרוכב בתנוחה קרבית למדי. המנוע – כמו באינטגרה – חזק מאוד ומאיץ מצוין, ועל ה-DCT כבר כתבנו שזו אחת היציאות הטובות של הונדה.

אבל ההתנהגות, הו ההתנהגות. ההיגוי מצוין בזכות הכידון הרחב, ה-X-ADV יציב מאוד על הכביש ומספק שפע של אחיזה, והתחושה הכללית היא של אופנוע בגודל מלא, רק באריזה של קטנוע. קטנוע אדוונצ'ר. משהו אחר, ומיוחד. המתלים מצוינים, הבלמים סופר-חזקים, והכלי משדר המון איכות. כלי בוגר אם תרצו – וזה כבר בדור הראשון שלו, לפני מקצה השיפורים שיגיע בעוד כמה שנים. ולא פחות חשוב – יש לו המון נוכחות, והיא מרשימה מאוד.

כמובן שלא מדובר כאן על כלי לשטח, אבל הוא מתמודד היטב עם שבילים ואף יותר, והעבירות שלו גבוהה. אפשר אפילו לרכב איתו מהר על שבילים. אבל זה הערך המוסף של ה-X-ADV ולא המנה העיקרית בכלי המיוחד הזה.

חזק, יציב, ובעיקר מהנה ומיוחד
חזק, יציב, ובעיקר מהנה ומיוחד

כאמור, זו הייתה רק רכיבת התרשמות קצרה, ובקרוב מאוד ניקח אותו למבחן מלא ומקיף.

מחירו של ה-X-ADV נקבע על 77,900 ש"ח, ובהונדה גאים בכך ששני המשלוחים הראשונים כבר מכורים.

בהחלט כלי פורץ דרך ומיוחד. עבודה יפה מאוד, הונדה!

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן