דף הבית / חדשות / הונדה: קאמבק לדומינטור 650?
dominator-2

הונדה: קאמבק לדומינטור 650?

אחרי האפריקה טווין, הונדה מחזירה לחיים שם אגדי נוסף מהעבר - NX650 דומינטור

בהונדה מתכננים גרסה מודרנית ל-NX650 דומינטור? כך נראה ממסמכי פטנט שהגישה החברה בארה"ב ושחושפים אופנוע ד"ש / אדוונצ'ר שנראה בצללית דומה מאוד לאייקון מהעבר.

ההונדה NX650, או בשמו הידוע יותר – דומינטור (בתמונה בראש הידיעה), היה אופנוע שיוצר ברציפות משנת 1988 ועד 2001, כמעט ללא שינויים, וזכה להצלחה גדולה בעולם. באוסטרליה למשל הוא היה אחד הכלים המועדפים למטיילים. לארץ הוא לא הגיע מעולם. הדומינטור היה בנוי על בסיס ה-XR650L, עם מנוע זהה (סינגל מקורר אוויר בנפח 644 סמ"ק עם 44 כ"ס). גם השלדה ומכלוליה התבססו על ה-XR650L האגדי, רק שהגלגל האחורי בדומינטור היה בקוטר "17 במקום "18 ב-XR. גלגל "21 מלפנים ומתלי XR650L הקנו לו יכולות שטח לא רעות בכלל. יחד עם זאת, עבודת הגוף הייתה ייחודית לדגם והציעה מושב נוח, סבל גדול לנשיאת ציוד ופיירינג קדמי עם משקף רוח צנוע שאפשר נוחות כביש טובה משמעותית משל דו"שים של התקופה כמו XR650L. בתוספת מיכל דלק בנפח 16 ליטר הוא היה כלי מצוין לטיולים, לפני שהמושג 'אדוונצ'ר-תורר' נולד.

כעת, אחרי הקאמבק הגדול של האפריקה טווין וההצלחה המסחררת בעולם (בחודשים ינואר ופברואר נמכרו כ-1000 יחידות ממנו רק באיטליה!), נראה שבהונדה לא עוצרים ומתכננים אדוונצ'ר-תורר בנפח בינוני שיהיה זול משמעותית מהאפריקה טווין. בשרטוט נראה מנוע סינגל מקורר נוזל, מתלים פשוטים יחסית, ועבודת גוף של אדוונצ'ר מודרני. המראה של יחידת המיכל-מסיכה לא משאיר מקום לספק – האופנוע החדש תוכנן בהשראת הדומינטור, וסביר להניח שגם השם הזה יעשה קאמבק בקרוב. צפו לעדכונים מעניינים.

NX650 דומינטור חדש בקרוב?
NX650 דומינטור חדש בקרוב?

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

החובשת הראשונה במדא על אופנוע כבד - צילום אלירן אביטל 27.5.19 (3)

החובשת הראשונה בישראל על אופנוע גדול

ראומה מדינה עמית, חובשת במד"א מזה 4 שנים, קיבלה לאחרונה סוזוקי ויסטרום 650 מזווד להצלת חיים; החובשת הראשונה במד"א על אופנוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO