דף הבית / חדשות / הונדה: רבל גדול נפח נמצא בתכנון
REBEL-1100

הונדה: רבל גדול נפח נמצא בתכנון

על-פי ההערכות בשוק, הונדה יציגו גרסה גדולה ל'רבל' אשר תשתמש במנוע של האפריקה טווין 1100

בהונדה עובדים על גרסה גדולת נפח לרבל – הקרוזר של החברה – אשר יגיע עם מנוע ה-1,100 סמ"ק של האפריקה טווין.

הרבל הוא קרוזר חביב אשר מגיע עם מנוע ה-500 סמ"ק של משפחת ה-CB. בהונדה חידשו את הרבל לשנת 2020 שמגיע בגרסאות 500 סמ"ק (למבחן על הדגם הקודם – כאן), ו-300 סמ"ק שלא מיובא לארץ. במקביל, פרסמנו על כוונת הונדה להשתמש בפלטפורמת מנוע הטווין מקבילי בנפח 1,084 סמ"ק של האפריקה טווין 1100 החדש כדגם נייקד עם יומרות ספורטיביות.

במקביל לתכניות הספורטיביות, גדלים הסיכויים שבהונדה יציעו דגם אשר ייקח את פלטפורמת הרבל יחד עם מנוע האפריקה טווין וייכנס מול הארלי דיווידסון ואינדיאן, אשר קובעים את הטון בעולם הקרוזרים הגדולים. המנוע מספק 102 כ"ס ב-7,500 סל"ד ומומנט של 10.7 קג"מ ב-6,250 סל"ד, והוא עומד כמובן בתקנות יורו 5, כשיש מערכת פליטה חדשה עם צמד ממירים קטליטיים ושסתום חשמלי לשליטה על הפליטה בסל"ד נמוך וגבוה. אם שיערנו שבדגם הנייקד-ספורט הונדה יבחרו להגדיל את ההספק, אזי כאן הגיוני שיפחיתו לכיוון ה-90 כ"ס ויעבו את טווח המומנט. סביר להניח שתוצע גם גרסת DCT לקרוזר העתידי. השימוש במנוע יאפשר גם להביא את כל אביזרי השליטה האלקטרוניים הכוללים ABS לפניות ומערכת בקרת החלקה מתקדמת.

כאמור, אין עדיין הודעה רשמית מהונדה על פיתוחו של קרוזר-ליטר על בסיס הרבל או אינדיקציה על מועד משוער להצגתו, אבל נמשיך לעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

BMW R90S 1

נוסטלגיה: ב.מ.וו R90S

הב.מ.וו R90S היה הסמן הימני של אופנועי הספורט-תיור בשנות ה-70 - עם יכולות גבוהות בקו ישר, בכבישים המפותלים, בייחודיות של מנוע הבוקסר ובצביעה הדו-גונית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן