דף הבית / חדשות / הוסקוורנה משיקה בישראל את הדו-פעימתיים המוזרקים
Husqy-local-launch-005

הוסקוורנה משיקה בישראל את הדו-פעימתיים המוזרקים

חודש אחרי ההשקה העולמית, נוחתים בישראל ה-TE250i וה-TE300i המסקרנים; המחירים: ללא שינוי מ-2017

צילום: אסף רחמים

חודש אחרי שרכבנו עליהם בהשקה העולמית בהרי הרוקי שבקנדה, צמד אופנועי האנדורו הדו-פעימתיים החדשים של הוסקוורנה – ה-TE250i וה-TE300i – מגיעים לישראל.

החשיבות של צמד האופנועים הללו גדולה מאוד, גם עבור היצרנית וגם עבור היבואנית המקומית. עבור היצרנית, משום שמערכת ההזרקה לאופנועי אנדורו דו-פעימתיים מאפשרת להוסקוורנה – המותג שבבעלות ק.ט.מ האוסטרית – להמשיך ולייצר מנועים דו-פעימתיים גם תחת תקנות זיהום האוויר המחמירות יורו 4, ובהמשך גם יורו 5 ויורו 6. כשאופנועים דו-פעימתיים מהווים כ-60% ממכירות אופנועי האנדורו של ק.ט.מ והוסקוורנה – המשמעות הכלכלית גדולה מאוד. ליבואנית המקומית – עופר-אבניר – המשמעות גם כן גדולה, וזאת משום שצמד הדגמים הללו מהווים חלק נכבד ממכירות הוסקוורנה בישראל, וההתעניינות בדגמים המוזרקים גדולה.

קובי גילון, סמנכ"ל השיווק בעופר-אבניר, מציג את דגמי הוסקוורנה 2018
קובי גילון, סמנכ"ל השיווק בעופר-אבניר, מציג את דגמי הוסקוורנה 2018

הבסיס לצמד הדגמים הוא דגם 2017, שכזכור מדובר באופנוע חדש לחלוטין. ה-250 וה-300 הדו-פעימתיים מקבלים לשנת 2018 מערכת הזרקת דלק אלקטרונית, אשר טומנת בחובה מספר יתרונות משמעותיים: אין יותר צורך לערבב שמן עם הדלק ולחשב אחוזים, יש מיכל שמן נפרד המספיק ל-8-5 מיכלי דלק, תצרוכת הדלק ירדה משמעותית ומקבילה כעת ל-4 פעימות, יחד עם תצרוכת הדלק ירדה גם תצרוכת השמן (1.4%-1%, מתבצע באופן אוטומטי על-ידי מחשב ניהול המנוע), אין יותר צורך לבצע כיוון קרבורטור לפי טמפרטורה או גובה, ובעיקר – המנועים עובדים חלק, עגול וטוב יותר מבעבר – כך נוכחנו לדעת כשרכבנו עליהם בהשקה העולמית.

העניין החשוב פה הוא שלמרות ההתייקרות בעולם, שנובעת ממערכת הזרקת הדלק הטכנולוגית, המחירים בישראל נשארו זהים לאלו של דגמי 2017: ה-TE250i יימכר ב-59,450 ש"ח וה-TE300i ב-64,410 ש"ח.

הדו-פעימתיים המוזרקים החדשים של 2018
הדו-פעימתיים המוזרקים החדשים של 2018

TC85 – מוטוקרוס לילדים

עוד הציגה עופר-אבניר את ה-TC85 החדש – אופנוע המוטוקרוס לילדים שמקבל השנה מנוע חדש, חזק יותר מקודמו לאורך כל טווח הסל"ד, שלדת כרומולי חדשה, וכן מערכת מתלים חדשה עם בולמי אוויר AER43 מלפנים ו-EXplor PDS מאחור. יש גם מערכת פליטה, כידון, רגליות, בלמים וקלאץ' חדשים, ובעיקר יש עיצוב חדש הנשען על העיצוב של אופנועי הוסקוורנה הגדולים יותר, כדי ליצור זיקה ספורטיבית בין הדגמים. למעשה, ה-TC85 החדש הוא הק.ט.מ SX85 החדש – עם עבודת גוף של הוסקוורנה.

מחירו של ה-TC85 נקבע בישראל על 28,000 ש"ח.

הוסקוורנה TC85 - מוטוקרוס לילדים חדש לחלוטין
הוסקוורנה TC85 – מוטוקרוס לילדים חדש לחלוטין

דגמי האנדורו והמוטוקרוס של הוסקוורנה החלו בשיווק בימים אלו, והם זמינים באולמות התצוגה של עופר-אבניר.

Husqy-local-launch-001

Husqy-local-launch-004

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Triumph Spees Triple 1200 2021 - 2

טריומף מחדשים את הספיד טריפל לשנת 2021

בטריומף עובדים על גרסת 1,200 סמ"ק לסופר-נייקד שלהם - הספיד טריפל - שייכנס ראש בראש מול דוקאטי, אפריליה וק.ט.מ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO