דף הבית / חדשות / החל מיולי: אופנועים ישנים לא יורשו להיכנס לפריז
Yamaha-YZF750

החל מיולי: אופנועים ישנים לא יורשו להיכנס לפריז

עיריית פריז תחל לאסור כניסת כלים דו-גלגליים שיוצרו לפני שנת 2000 למרכז העיר; הסיבה - זיהום אוויר

זיהום האוויר ההולך וגובר בבירות האירופאיות גורם לכך שהרשויות הולכות וסוגרות על כלי תחבורה, ובכללם אופנועים.

תקנה חדשה שתיכנס לתוקף בתחילת חודש יולי קובעת שבבירה הצרפתית יחלו לאסור כניסת אופנועים שיוצרו לפני שנת 2000 בימי העבודה, החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. ההגבלה החדשה צפויה להחמיר עם הזמן, כשהמטרה היא שעד שנת 2020 רק אופנועים בתקן יורו 3 יורשו להיכנס (כלומר – כאלה שיוצרו בשנת 2007 ומעלה). ההחלטה גרמה לקבוצות רוכבים לצאת להפגין בסדרה של אירועים בתקופה האחרונה, אולם הדבר לא הוביל לשינוי. אחרי פרק הרצה קצר של התקנה החדשה פקחים יחלו לאכוף אותה, והעובר עליה ישלם קנס של 35 יורו.

בתוך כך, בלונדון שוקלים לחייב כל בעל אופנוע במס נוסף של 12.5 פאונד ליום, במקרה והוא לא יעמוד בתקן. פרטים מלאים והנחיות סופיות צפויים להתפרסם בשבועות הקרובים.

למרות ההגבלות, דווקא אופנועי אספנות שיוצרו לפני שנת 1973 פטורים מהתקנה ולא תיאסר כניסתם. הסיבה: תקנות זיהום הוויר לא היו קיימות בשנים שבהן שבהן יוצרו כלים אלו, וזה בלתי סביר להמיר מנועיהם לכאלו שעומדים בתקנות כאלה ואחרות.

מדינות אירופה עומלות קשה על הקטנת זיהום האוויר, בפרט במרכזי הערים, והן התחייבו למדדים רבים שיובילו להגבלות נוספות בשנים הקרובות – הן מבחינת זיהום והן מבחינת רעש. לא בלתי סביר שיבוא יום ורק כלי רכב חשמליים וחרישיים יורשו להיכנס למרכז הערים הגדולות.

בתמונה: אופנוע ישן.

אודות מיכאל סמטנוב

Avatar
פריק של ציוד רכיבה, נשוי לאופנוענית מגניבה, ואומרים שגם מבשל לא רע...

עשוי לעניין אותך

BMW-S1000XR-Launch-008

ב.מ.וו: ירידה במכירות במחצית הראשונה של 2020

גם בב.מ.וו נפלו קורבן למגיפת הקורונה וספגו ירידה משמעותית במכירות במחצית הראשונה של 2020 - אם כי יש תקווה להמשך השנה; וגם חלוקת המכירות ברחבי העולם

תגובה אחת

  1. Avatar

    עדיף למלא את פריז באופנועים ישנים מאשר במוסלמים לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO