דף הבית / חדשות / הטוטו יתמוך בספורט המוטורי בישראל
Eenduro League 2016 / Race 7

הטוטו יתמוך בספורט המוטורי בישראל

הצעת החוק של שרת הספורט מירי רגב לתמיכת הטוטו בספורט המוטורי עברה אמש בקריאה ראשונה בכנסת

זוהי בשורה מצוינת לספורט המוטורי ולספורטאים: שרת הספורט מירי רגב העלתה בכנסת הצעת חוק שבמסגרתה התאחדויות הספורט המוטורי תקבלנה תמיכה כלכלית מהטוטו. הצעת החוק עברה אמש (ב') בקריאה ראשונה בכנסת.

המשמעות היא שהתאחדויות הספורט המוטורי – נהגים וכידונאים – תקבלנה מימון שנתי מכספי הטוטו – בדיוק כמו ענפי ספורט אחרים במדינה – כך שיהיה כסף לקיים פעילויות ספורט מוטורי, להרחיב את הפעילות, לקיים אליפויות מסודרות עם תמיכה בספורטאים, ובעתיד אף לבנות מתקני ספורט מוטורי – אספלט ושטח. זהו מהלך שעשוי לקדם משמעותית את הספורט המוטורי בישראל, ואף להקל על הספורטאים – למשל אלו היוצאים להתחרות בחו"ל.

שרת הספורט מירי רגב: "כשרת התרבות והספורט במדינת ישראל, שמתי למטרה לקדם את תחום הספורט המוטורי על ענפיו השונים: מכוניות, אופנועים וקארטינג. מדובר בתחום בעל פוטנציאל רב שבישראל לצערי טרם מומש. מאז נכנסתי לתפקידי הובלתי למפנה בהתפתחות הספורט המוטורי בארץ, תוך השקעה בהקמת מסלולים לאימונים ולתחרויות, הגדלת תקצוב התאחדויות הספורט, קיצור ביורוקרטיה, מתן הקלות לספורטאים העוסקים בתחום והגדלת כמות הספורטאים העוסקים בספורט מוטורי. אנו עדים לכך כי במדינות וערים בעולם אשר מובילות את קידום הענף, הוא מהווה בעבורן עוגן כלכלי, תיירותי וחברתי. חשוב שיהיה כך גם בישראל".

יו"ר התאחדות הספורט המוטורי – דו-גלגלי, שון בן יקר: "ראשית, ברצוני להודות לגברת השרה מירי רגב על התמיכה הרצופה בספורט המוטורי בישראל, בקיום תרבות ספורט מוטורי ובהבאת הנושא לקדמת התודעה בישראל. השרה מוכיחה כי מאחורי הדיבורים ישנם מעשים בשטח. המהלך יוביל לשינוי תפיסתי בישראל בכל הנוגע לספורט מוטורי, כמו שאמור היה להיות מלכתחילה, ומציב את הספורט המוטורי בשורה אחת עם ענפי הספורט האחרים בישראל, למען דור העתיד בספורט המוטורי. בהזדמנות זו אני רוצה להודות למשרד התרבות והספורט בראשות המנכ"ל יוסי שרעבי וליו"ר רשות הספורט המוטורי יוסי ניסן. הכיוון שאליו הולך הספורט המוטורי הוא נהדר. אנו עדים ששיתוף הפעולה ארוך הטווח בין שתי התאחדויות הספורט המוטורי (דו-גלגלי ורכבים) מוביל לתוצאות, ועל כך תודה ליו"ר התאחדות הספורט המוטורי – רכבים, דוד צור".

יו"ר התאחדות הספורט המוטורי – רכבים, דוד צור: "אני מביע סיפוק רב והערכה על הצעד הנוכחי. זהו יום היסטורי. לאחר תהליך ארוך ומייגע הוסר המכשול שיאפשר תמיכת הטוטו בתקציבי פיתוח למתקנים ומסלולים שיבטיחו את היציבות וההמשכיות שכה חסרה בענף. אני מלא הערכה ותודה לשרה ח"כ מירי רגב על כל צוותה, היועמ"שית וראש הרשות יוסי ניסן, שהביאו אותנו להישג זה".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 40, רוכב על אופנועים 24 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Sachsenring-2018-002

MotoGP סקסנרינג: 9/9 למרקז – אבל גם ימאהה בתמונה

מרקז בשליטה מוחלטת, משיג את הניצחון התשיעי מתוך 9 מרוצים שלו בסקסנרינג; רוסי בתוצאה הטובה ביותר שלו העונה, וויניאלס שם את הימאהה השני על הפודיום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO