דף הבית / חדשות / הימאהה טנרה 700 של פול טארס
Tenere 700 Tarres (6)

הימאהה טנרה 700 של פול טארס

סרטון האקסטרים הראשון של פול טארס והימאהה טנרה 700 יצר הרבה הדים; כעת טארס עובד על וידאו נוסף, אז בואו נראה מה כל-כך מיוחד בטנרה שלו

מה שופר בימאהה טנרה 700 של פול טארס בשביל לאפשר את הביצועים המופיעים בסרט ‘The Seeker’ הראשון והבא שאחריו? תופתעו, אבל לא הרבה.

פול טארס הפיל הרבה לסתות עם הביצועים שסחט מהימאהה טנרה 700 בסרט ‘The Seeker’. לקראת ההכנות לסרט אקסטרים נוסף נחשפו השינויים בטנרה 700 לעומת הדגם המקורי, ומפתיע לגלות שרשימת השיפורים בימאהה המדוגם של טארס קצרה מאוד.

להפקת סרט ההמשך בנו טארס וקבוצתו – Trece Racing Society – גרסה חדשה יותר של הטנרה 700, שלא רק תשמש אותו בסרט, אלא גם באחד מהסבבים של אליפות ההארד אנדורו העולמית. באופן מפתיע, הדגם של טארס קרוב מאוד לטנרה סדרתי שניתן לרכוש בסוכנות. הדבר הראשון שהושם עליו דגש הוא הפחתה במשקל מיותר, וזה נעשה על-ידי הורדה של המאותתים, המראות, מערכת ה-ABS ומערכת הפליטה, אשר הוחלפה לאקרפוביץ' מטיטניום עם מיגונים מקרבון. יחד עם מצבר קטן וקל יותר הופחתו כ-15 ק"ג מהמשקל הסופי.

הפריטים שלא שונו כלל הם השלדה, הזרוע האחורית ומערכת ניהול המנוע. אפילו הבולמים נשארו מקוריים, רק עם תוספת של שמן למזלג להגברת הפרוגרסיביות שלו ולמניעת סגירת מהלך. נוספו מיגוני שלדה וגחון של Motortek, ידיות של מגורה ומגני ידיים של Rtech. הכידון מקורי, אם כי טארס מציין שיחליף בהמשך לרנטל 997 שצר יותר. הצמיגים הם של מיטאס עם פנימית, כאשר טארס מציין שיחליף בדגם שישתתף במרוץ לחישוקים צרים יותר עם מוסים – על הנאבות המקוריות.

המצמד מחוזק על-ידי רכיבים ממגורה, כאשר טארס ניסה מצמד הידראולי אך בחר לחזור למכני הרגיל. מערכת הבלימה זהה למקורית, למעט מסטר צילינדר של מגורה בדגם המצולם. טארס בחר להוריד את זה אחר כך, שכן לטענתו מערכת הבלימה המקורית מספקת אותו. הרפידות הן של Galfer – אחד מהספונסרים שלו.

בשעתיים של עבודה, כולל גרפיקה חיילית של חברה ספרדית בשם 'Living This Bike Life' בעלות של 185 יורו, ניתן להשיג את רפליקת טארס שקרובה לדגם הסדרתי. עכשיו רק צריך את הכישרון שלו.

Tenere 700 Tarres (7)

Tenere 700 Tarres (2)

Tenere 700 Tarres (1)

Tenere 700 Tarres (5)

Tenere 700 Tarres (4)

Tenere 700 Tarres (3)

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

תגובה אחת

  1. Avatar

    למעשה אותו טנרה, זה אף פעם לא הכלי אלא הרוכב ואפשר רק לחלום לרכוב כמוהו.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן