דף הבית / מגזין / היסטוריה: כך התחילה סצנת הסופרמוטו בישראל (וידאו)
24

היסטוריה: כך התחילה סצנת הסופרמוטו בישראל (וידאו)

2 סרטי וידאו המציגים את האווירה המיוחדת של ראשית ימי הסופרמוטו בישראל; כך הכל התחיל

קיץ 2002. חבורת רוכבים צעירים אשר רובם המירו את אופנועי הספורט שלהם באופועי סופרמוטו בבנייה עצמית – רובם ככולם בנויים על בסיס דו-שימושיים של התקופה, מתחילים להיפגש בימי שישי אחר הצהריים במגרשי חניה מבודדים שהופכים למסלולים מאולתרים שבהם הרוכבים התאמנו, ואף הזניקו מרוצים פיראטיים חבריים בכל סוף שבוע בסיום האימון.

על קו הזינוק - הכי בתולי שיש, הכי פיראטי שיש. במילה אחת - חלוצים
על קו הזינוק – הכי בתולי שיש, הכי פיראטי שיש. במילה אחת – חלוצים

תוך שבועות ספורים הצטרפו עוד ועוד רוכבים, ותוך זמן קצר התגבשה החבורה – חבורת הסופרמוטו הישראלית – שהקימה את סצנת הסופרמוטו בישראל.

רמת הרכיבה השתפרה במהירות, טכניקות חדשות נלמדו, והחל מרוץ חימוש על האופנועים שבסופו, אחרי כשנתיים, כל הרוכבים כבר רכבו על אופנועים מקצועיים.

בשנת 2003, קצת פחות משנה אחרי המפגשים הראשונים, החבורה הזו הקימה את אליפות הסופרמוטו הישראלית. עונת 2003 הסתיימה במלואה עם 8 סבבים, עונת 2004 נקטעה אחרי סבב בודד, ושתי העונות הבאות – 2005 ו-2006 – היו גם הן עונות מלאות עם 8 סבבים בכל אחת, עם 2 קטגוריות מקצועיות – S1 ו-S2.

סבב ראשון בעונת הראשונה של הסופרמוטו הישראלי (2003); המנצח היה ניר שפיצר ז"ל
סבב ראשון בעונת הראשונה של הסופרמוטו הישראלי (2003); המנצח היה ניר שפיצר ז"ל

בשנה הראשונה של הפעילות, כשהכל עוד היה טרי ובתולי, אחד הרוכבים – שביט איס – השקיע לא מעט זמן בתיעוד וידאו של המפגשים. אלו היו ימים שלפני מצלמות גופרו קומפקטיות. הוא אפילו הגדיל לעשות ויצר בעצמו 'מצלמת קסדה', כשלקח קסדה ישנה, קדח חור בחלקה העליון, הכניס בורג וקיבע את מצלמת הווידאו על הקסדה כדי לצלם את הרוכבים תוך כדי תנועה. חוזה הגופרו הישראלי.

את חומרי הווידאו הרבים לקח שי נוה, והוא ערך אותם לשני סרטים באורך של 46 ו-56 דקות

הסרטים האלה הסתובבו בין המשתתפים, ואפילו הוקרנו בכמה מפגשי בירה של החבר'ה. עכשיו, כ-13 ו-14 שנים אחרי אותם ימים חלוציים, זה זמן מצוין להציג את הסרטים הללו לכלל הגולשים.

משתתפים: שי נוה, אלי פנגס, שחר עמרמי, תומר ברעם, כפיר לוין, שי שמר, דני אנגלברג, אריק בר ארז, טל ציון, שביט איס, אביעד אברהמי, דני פינק, גלעד אברהמי, אורי וייסלר, אייל מור, דרור מרלי, אורן שקד, טל שביט ז"ל, ניסו שליו ז"ל, ניר שפיצר ז"ל.

שני הסרטונים לפניכם:

'מוטוקרוס חזקה 1'. צילום: שביט איס; עריכה: שי נוה

'מוטוקרוס חזקה 2'. צילום: שביט איס; עריכה: שי נוה

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם, שבה נהרג רוכב דוקאטי קרלין דאן, עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO