דף הבית / חדשות / המלחמה בתאונות דרכים: שילוט אישי מבוסס רדאר
Ducati-Multistrada-950S-launch-007

המלחמה בתאונות דרכים: שילוט אישי מבוסס רדאר

חברת שלטים אלקטרוניים בריטית פיתחה שילוט מבוסס רדאר שנועד להזהיר רוכבי אופנועים מתאונה או מסכנה מתקרבת

מה דעתכם על תרחיש שבו רוכב מתקרב במהירות על-חוקית וגבוהה לתוך סיבוב או אזור הידוע כבעייתי ומסוכן, וכמה עשרות מטרים לפני כן מהבהב לו שלט – המיועד אך ורק לו – המזהיר אותו מכך?

חברת שלטים אלקטרונים בריטית בשם TWM פיתחה שלט ייעודי לרוכבי אופנועים המזהה, לפי מערכת רדאר מובנית, את מהירות הנסיעה ומופעל בהתאם. השילוט יופעל רק בתוך תחום מהירות מוגדר ויהבהב עם כיתוב בולט, המגדיר שהרוכב מתקרב לאזור סכנה. בנוסף תופיע תמונה ברורה של אופנוע וכיתוב נוסף שמגדיר לרוכב להאט או לחשוב. החברה מגדירה שהכיתוב ניתן לשינוי לפי בקשת הרשות המקומית.

החברה מייעדת את השילוט רק לאזורים בהם התרחשו תאונות, ובעיקר תאונות שנבעו כתוצאה ממהירות הגעה גבוהה. מטרתם כמובן להזהיר ולסמן לרוכבים על הסכנה הקרבה.

טרם נמסר היכן השילוט יוצב, אך סביר להניח שהוא ייבחן במספר מוקדים באנגליה. כל דבר נוסף שיכול לבשר על סכנה קרבה הוא מבורך, אך כמובן אין שום תחליף להגיון ישר של רוכב.

Crash-Site-VAS-e1542735815299

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Triumph-Tiger-900GT-Pro-Launch-004

טריומף: גרסת ספורט לטייגר 900

טריומף יציגו בקרוב גרסת כביש טהורה המבוססת על הטייגר 900 ותיקרא ככל הנראה טייגר 850 ספורט

תגובה אחת

  1. Avatar

    רעיון חמוד אבל אין לזה היתכנות כלכלית כי פשוט אין בשום מקום מספיק רוכבים ביחס לגודל להאוכלוסיה בשביל שיהיה שווה לשלם על זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO