דף הבית / חדשות / המשטרה רכשה 20 אופנועי זירו חשמליים
ZERO-2017-019

המשטרה רכשה 20 אופנועי זירו חשמליים

משטרת ישראל רכשה 20 אופנועי זירו חשמליים מדגמי FX ו-DS-R - בעיקר למטרות שיטור עירוני

משטרת ישראל מתחשמלת ורוכשת בשלב ראשון 70 ניידות חשמליות ו-20 אופנועי זירו מדגמי FX ו-DS-R.

משטרת ישראל נכנסת לעידן הרכבים החשמליים בתחום השיטור העירוני, ומתחילה בתהליך הצטיידות ראשוני של רכבים ואופנועים חשמליים. במסגרת הסכם שנחתם עם חברת מטרו מוטור, יבואנית זירו לישראל, משטרת ישראל תצטייד ב-20 אופנועי זירו מדגמי FX הדו-שימושיים ו-DS-R לכביש שייכנסו לשירות פעיל במשטרה בקרוב.

ה-FX (בתמונה בראש הידיעה) מהווה את גרסת הדו-שימושי של אופנועי זירו עם חישוק 21″ מלפנים ו-18″ מאחור, מנוע עם הספק של 20.4 כ"ס, מהירות מקסימלית של 137 קמ"ש, משקל של 131 ק"ג וטווח נסיעה עירוני של כ-164 ק"מ ובין-עירוני של כ-63 ק"מ. ה-DS-R הוא גרסת כביש עם מנוע בעל הספק של 30 כ"ס, טווח נסיעה עירוני של כ-262 ק"מ ובין-עירוני של כ-126 ק"מ.

לצד מכרזי ההצטיידות ברכבים חשמליים ובאופנועים חשמליים, יצאה משטרת ישראל גם במכרז להתקנה של עמדות טעינה בתחנות משטרה שונות ובודקת עדיפות לרכבים ואופנועים חשמליים בעמדות הציבוריות במקרי חירום.

מהמשטרה נמסר: "אגף התמיכה הלוגיסטית נערך להכניס לצי הרכב של משטרת ישראל כלי רכב חשמליים בהתאם למדיניות של מפכ"ל המשטרה למשטרה ירוקה, חדשנית, יעילה וטכנולוגית. המשטרה תהיה הגוף הממשלתי והציבורי הראשון בהתנסות רחבה של רכב חשמלי. ההליך יתבצע בהליך מכרזי סדור, בליווי כלל הגופים הרלוונטיים, ובהתאם לתכנית מפורטת כאשר בשלב הראשון ייערך פיילוט רכב במסגרתו ישולבו הרכבים בצי המשטרתי. במסגרת הפיילוט תבדוק המשטרה את ההתאמה הפוטנציאלית של הדגמים החשמליים בהיבטי טווח נסיעה וזמני טעינה. מדובר במהלך שיוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות הרכב של הארגון".

זירו DS-R - בקרוב בכחול עם צ'קלקה בכחול-אדום ומערכת כריזה
זירו DS-R – בקרוב בכחול עם צ'קלקה בכחול-אדום ומערכת כריזה

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

BMW R90S 1

נוסטלגיה: ב.מ.וו R90S

הב.מ.וו R90S היה הסמן הימני של אופנועי הספורט-תיור בשנות ה-70 - עם יכולות גבוהות בקו ישר, בכבישים המפותלים, בייחודיות של מנוע הבוקסר ובצביעה הדו-גונית

2 תגובות

  1. Avatar
    קול-בי קריינות ודיבוב

    רק שלא נפגוש שוטר שאומר…. "אחי, בחייאת, נתקעתי, יכול לטעון לי ת'סוללה?". :)

  2. Avatar

    המשטרע כאן בעצמה היא זירו!!!!!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן