דף הבית / חדשות / הרכבת הקלה – טובה לדו-גלגלי!
image005

הרכבת הקלה – טובה לדו-גלגלי!

עלייה חדה במסירות אופנועים וקטנועים בחודשיים האחרונים; תחילתו של תור זהב?

דו"ח מסירות כלי רכב של איגוד לשכות המסחר שהתפרסם היום, חושף בצורה גלויה את התחושות שלנו מהשבועות האחרונים – ישנה עלייה של ממש במסירות אופנועים וקטנועים בחודש האחרון, עלייה שנובעת מהחשש של הנהגים מהפקקים והבלגן התחבורתי שצפויים בשנים הקרובות בגלל עבודות התשתית של הרכבת הקלה בתל-אביב.

מהנתונים עולה כי ישנה עלייה של למעלה מ-43% במסירות ביחס לחודש יולי שעבר, ובמספרים 1,785 מסירות לעומת 1,247 ביולי שעבר. אך היות וביולי 2014 התקיים מבצע צוק איתן, מה שעלול היה לפגוע במכירות, נראה שיש עלייה גם בהשוואה ל-2013, אז נמכרו ביולי 1,459 כלים – עלייה של כ-22%.

גם בסיכום כללי של חודשים ינואר עד יולי יש עלייה יפה ב-2015. עד כה עלו על הכבישים 9,622 כלים, וזאת בהשוואה ל-9,001 ו-8,810 כלים בשנים 2014 ו-2013, גידול של כ-7% ו-9% בהתאמה. חשוב לציין שנתוני חודש יולי אינם סופיים, וכי צפויים להתעדכן אחוזים נוספים.

משיחות עם יבואני הדו-גלגלי עולה כי הגידול הגדול ביותר נרשם בסגמנטים של אופנועים וקטנועים לרישיונות A1 ו-A2, כלומר כלים בנפח 125 עד 400-500 סמ"ק.

אנו כמובן מקווים שמדובר במגמה, ולא רק בסטיית תקן של סטטיסטיקה. אם אכן יתממשו התחזיות השחורות על מצב התנועה בגוש דן בכלל ותל אביב בפרט בשנים הקרובות – אין ספק שדו-גלגלי יהיה הפתרון הטוב ביותר, והמספרים ימשיכו לטפס.

 

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BMW-Cruiser-1

ב.מ.וו: כך ייראה האופנוע עם מנוע הבוקסר החדש

ב.מ.וו 'נתפסו' בוחנים את האופנוע הראשון שיישא את מנוע הבוקסר החדש בנפח 1,800 סמ"ק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO