דף הבית / חדשות / הרכיבה המסורתית למצדה בראש השנה – פרטים
1DSC_7121

הרכיבה המסורתית למצדה בראש השנה – פרטים

השנה לא תתקיים רכיבה מאורגנת למצדה כבשנים עברו, אולם תתקיים רכיבה ספונטנית של לא מעט קבוצות רכיבה

צילום: אסף רחמים

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה החלה בשנת 2002 בהתארגנות ספונטנית של כמה חברי פורום אופנועים בתפוז. עם השנים הרכיבה הזו גדלה והפכה למסורת אופנוענית ישראלית, ובשנים האחרונות היא הגיעה לממדי ענק – כ-7,000 רוכבים ורוכבות הגיעו למצדה בערב ראש השנה הקודם כדי לצפות בזריחה הראשונה של השנה החדשה, ובמיוחד כדי ליהנות מהעוצמה של רכיבה בקבוצה המונה אלפי רוכבים.

מצדה 2015 - כ-7,000 איש
מצדה 2015 – כ-7,000 איש

השנה הרכיבה הזו לא תתקיים במתכונת המוכרת, שכן מארגני האירוע בשנים הקודמות משכו ידיהם ממלאכת הארגון עקב בעיות עם הרשויות. 

יחד עם זאת, פנו אלינו מספר רב של רוכבים ושל קבוצות רכיבה שהודיעו שהם מתכוונים לצאת לרכיבת ראש השנה למצדה, בדיוק באותה המתכונת של השנים הקודמות – בערב ראש השנה, בלילה שבין 2.10 ל-3.10, נפגשים ב-01:00 בחניון חצי חינם בראשל"צ (משה דיין פינת לישנסקי, אזור תעשייה מערבי ראשל"צ) ויוצאים לדרך החל מ-01:30 .

המסלול עובר דרך כביש 20 ו-4 דרומה עד מחלף אשדוד, 41 עד מחלף גדרה, 40 דרומה דרך ראם, קסטינה, פלוגות, עד אזור מאחז, משם עולים על הקטע החדש של כביש 6 שעוקף את בית קמה, מתחברים ל-31 לכיוון מזרח עד ערד, משם להמשך 31 בירידות ערד-סדום, מתחברים ל-90 ונוסעים צפונה לאורך ים המלח עד חניון מצדה, שם רואים את הזריחה שתעלה השנה ב-05:37, ומתפזרים הביתה.

חשוב לציין שהשנה אין שום ארגון רשמי, ושכל רוכב או קבוצת רכיבה נוסעים על אחריותם הבלעדית. תחנות הדלק שלאורך המסלול – בית קמה, צומת שוקת וערד – צפויות להיות פתוחות ולספק שירותים להמוני הרוכבים כבכל שנה.

גם אנחנו נהיה שם, בקבוצת הרכיבה הקבועה שלנו, ואנחנו מקווים שגם אתם.

בקשת המערכת: אנחנו חפצים בתרבות אופנוענית אמיתית, ולכן היו אחראיים, רכבו בזהירות ובלי להשתולל, הביאו שקיות אשפה ואל תשאירו אחריכם פסולת, הביאו מים ומזון, ובעיקר – נהגו באחריות על מנת שהמסורת תוכל להימשך עוד שנים ארוכות גם ללא ארגון או יד מכוונת.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Honda-CBR600RR-2021-009

הונדה CBR600RR החדש: עוד תמונות נחשפות

הונדה יחשפו את המפרט המלא רק בעוד שבוע, אך לבינתיים אנו מקבלים תמונות נוספות של ה-CBR600RR החדש לשנת 2021

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO