דף הבית / מכונות / מבחני דרכים / ה-CF MOTO CFORCE 1000 מושק בישראל
CFORCE_1000--39

ה-CF MOTO CFORCE 1000 מושק בישראל

CF MOTO משיקה בישראל שתי גרסאות של ה-CFORCE 1000 - טרקטורון טיולים מסיבי ומאובזר בעל עבירות גבוהה

עופר-אבניר משיקה בישראל שני טרקטורונים חדשים של CF MOTO – ה-CFOECE 1000 XC וה-CFORCE 1000 אוברלנד. שני הטרקטורונים מיועדים לטיולים, ומציעים מנוע חזק וגמיש, מכלולים טובים, מערכות 2X4 ו-4X4, עבירות גבוהה, היגוי בתגבור חשמלי ואבזור רב.

גולשי פול גז מכירים את המותג הסיני CF MOTO בזכות אופנועי המותג, המשווקים בארץ החל מספטמבר 2019. האחרון מביניהם הוא ה-800MT – אדוונצ'ר חדש ומודרני עם מנוע הטווין המקבילי של הק.ט.מ 790 אדוונצ'ר, שכן ל-CF MOTO ולק.ט.מ שת"פ אסטרטגי הכולל מפעל ייצור משותף בסין ושיתוף טכנולוגיות של שתי החברות.

אבל CF MOTO קיימת כבר מ-1989 ומייצרת טרקטורונים מ-2006, כשאלו מגיעים ארצה ונמכרים בהצלחה כבר מ-2012. בכלל, זוהי חברה ענקית המעסיקה כ-4,500 עובדים ומגלגלת מחזור מכירות גלובלי של 1.2 מיליארד דולר בשנה, וכאמור מקיימת שותפויות אסטרטגיות עם חברות רבות כמו קאיאבה, בוש, קונטטיננטל, ועוד חברות ומותגים רבים.

CF MOTO CFORCE 1000 בשתי גרסאות
CF MOTO CFORCE 1000 בשתי גרסאות

צמד טרקטורוני ה-CFORCE 1000 החדשים הם פיתוח נוסף והמשך האבולוציה של דגמי ה-CFORCE 850 המוכרים בישראל. אלו האחרונים, אגב, עדיין נמכרים בישראל, בין היתר לכוחות הביטחון. אלו הם טרקטורוני טיולים ועבודה, המיועדים לספק נוחות גבוהה עם יכולת נשיאה ועם עבירות בתנאי שטח מגוונים. ה-XC מהווה את גרסת הבסיס, בעוד האוברלנד יושב על אותה הפלטפורמה ומציע אבזור מקורי רב כמו ארגזי מטען בנפח כולל של 146 ליטרים (מודולריים, ניתנים לפירוק), מגני ידיים, מגן רוח קדמי, פגושים קדמי ואחורי, וו-גרירה, מגני בוץ רחבים ומשענת גב לנוסע.

המנוע הוא וי-טווין בנפח 963 סמ"ק, המפיק 75 כ"ס ומספק מומנט רב כבר מסל"ד נמוך, ומעביר את הכוח לגלגלים דרך תמסורת רציפה CVT של החברה הקנדית CV Tech. מערכת ההינע כוללת מצבי הנעה אחורית ו-4X4, מצב LOW לתנאי עבירות קשים במיוחד, וגם נעילת דיפרנציאל קדמי. מאחור יש דיפרנציאל מוגבל החלקה. המתלים כוללים צמד זרועות A מלפנים זרוע נגררת מאחור, עם בולמי שמן-גז מתכווננים שמספקים מהלכי גלגל של 170 מ"מ מלפנים ו-190 מ"מ מאחור. החישוקים בקוטר "14, והצמיגים במידות 27X9R14 מלפנים ו-27X11R14 מאחור, עם נעילת צמיג BEADLOCK על כל ארבעת החישוקים. יש גם מערכת בלמים משולבים שניתנת להפעלה מידית הבלם הקדמית או מדוושת הבלם שממוקמת בצד ימין.

מערכת חשובה בצמד ה-CFORCE 1000 היא התגבור החשמלי להיגוי EPS. זוהי מערכת עם תגבור חשמלי קבוע בעת הפעלת כוח על הכידון, והיא הופכת את פעולת ההיגוי לקלה ואינטואיטיבית, כזו שלא משקיעים בה מחשבה או אנרגיה, ודווקא במקומות הטכניים והמסובכים יותר. אנחנו, כרוכבי דו-גלגלי שמתמודדים עם ממד נוסף ברכיבת טרקטורון שאינו קיים בדו-גלגלי, מצאנו כי המערכת הזו מקלה מאוד על הרכיבה ומאפשרת שליטה דווקא במקומות שבהם רוכב אופנוע ירגיש חוסר יציבות קיצוני – למשל בשיפועי צד שמושכים את הטרקטורון לכיוון השיפוע.

מבחינת אבזור, צמד הגרסאות מגיעות עם מגני ידיים סגורים, כננת חשמלית בכוח של 3,000 ליברות, חישוקי אלומיניום, פגוש קדמי, משענת גב לנוסע, שקע טעינה 12V וצמד שקעי USB, פנסי LED היקפיים, לוח שעונים דיגיטלי, וכן וו גרירה מקורי.

טרקטורון טיולים חזק, איכותי, מאובזר ובעל עבירות גבוהה
טרקטורון טיולים חזק, איכותי, מאובזר ובעל עבירות גבוהה

ה-CFORCE 1000 הוא טרקטורון גדול וכבד, וכאמור הוא מיועד לטיולים בתוואי שטח שונים, כולל אתגרי עבירות שונים ובמהירויות שונות. המושב רחב והנוחות גבוהה, וגם התפעול קל ונוח. התחושה הראשונה מהטרקטורון, שגם ליוותה אותנו בכל מהלך הרכיבה, היא שמדובר בכלי איכותי שבנוי היטב, מחומרים איכותיים וברמת גימור גבוהה. תחושה זהה קיבלנו גם מה-800MT של CF MOTO.

המנוע חזק מאוד, והדחף מסיבי כבר מפתיחת הגז הראשונה בעמידה. הוא מספק אמנם 75 כ"ס בלבד, אבל המומנט הרב הוא שמשחק פה תפקיד עיקרי וגורם לכך שיש כוח זמין לדחוף את המסה הגדולה בכל מהירות ובכל מצב – כולל באתגרים טכניים. גם מערכת הווריאטור משתלבת היטב ומאפשרת למנוע לבוא לידי ביטוי. ברוב שלבי הרכיבה השתמשנו במצב 2X4 (הנעה אחורית), כשבאתגרים ספציפיים העברנו ל-4X4. הביקורת שלנו היא על מערכת הבלמים, שיכולה להיות חזקה יותר.

בסופו של דבר ה-CFORCE על צמד גרסאותיו ממלא היטב את ייעודו: הוא טרקטורון פנאי טוב ואיכותי שיודע לעבור הכל, נוח וחזק, ומספק לרוכב אבזור רב הנחוץ לטיולים וכן כושר העמסה גבוה. הוא משדרג את דגמי ה-850 אליהם הוא מצטרף, ומהווה אבולוציה והתקדמות נוספת למותג. מסתבר, אגב, שיש קהל גדול של רוכשי טרקטורוני טיולים, כשמהסגמנט הזה נמכרים בישראל כאלף טרקטורונים בשנה.

המחירים: 

  • CF MOTO CFORCE XC – מחיר 74,950 ש"ח
  • CF MOTO CFORCE אוברלנד – מחיר 81,950 ש"ח

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

2024_YAM_MT09_EU_DBNM8_ACT_008_03_preview

חדש בארץ: ימאהה MT-09 המעודכן ל-2024

מטרו מוטור, יבואנית ימאהה לישראל, מודיעה על הגעתו ארצה של ה-MT-09 החדש ל-2024, כולל גרסת ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן