דף הבית / חדשות / ויקטורי תשתתף באליפות הדראג האמריקאית
Victory-NHRA-Gunner

ויקטורי תשתתף באליפות הדראג האמריקאית

מרוצי  אופנועים אינם מתקשרים ליצרניות אופנועי קאסטום דוגמת ויקטורי, אך זה לא מונע מהחברה להציג קבוצת מפעל שתיקח חלק באליפות מרוצי הדראג בארצות הברית. ויקטורי היא לא היצרנית הראשונה שנכנסת למרוצי המיאוץ, שכן הארלי דיווידסון לוקחת חלק באליפות מזה שנים. בעבר דיווחנו כאן על אופנוע מבית הארלי דיווידסון המיועד למסלולי דראג, וגם היום יש אליפות פעילה של אופנועי הארלי דיווידסון XR1200. נראה כי מרוצי המיאוץ מהווים לאחרונה כר פורה למחלקות השיווק של היצרניות, כשלארונה גם קאוואסאקי, שנתנה יד חופשית לריקי גדסון – מתחרה מפורסם מעולם מרוצי הדראג, לשנות את הדגם החדש שלה, H2.

ה-NHRA (ר"ת National Hot Rod Association) היא ליגת מרוצי דראג המתקיימת בארצות הברית וקנדה ומכילה יותר מ-40,000 נהגים ורוכבים. הסבב הראשון בקטגוריית האופנועים נערךב-13 למרס בגיינסוויל, פלורידה. האליפות הראשונה נערכה ב-1987, כאשר בשנים הראשונות תצורת מנועי הכלים ששלטה הייתה ארבעה צילינדרים בשורה מבית סוזוקי, אך בשנים האחרונות מנועי הווי-טווין של הארלי דיווידסון הופכים ליותר פופולריים בתחרות. השלדה מיוצרת במיוחד לטובת מרוצים אלה, ואף על פי שהקטגוריה נקראת Pro Stock – היא שונה מאלה המיוצרות לגרסאות הכביש. גם המנוע מהייצור הסדרתי הוסר ובמקומו יותקן מנוע S&S שמאט עשה בו שימוש בעבר.

הכניסה של ויקטורי למרוצי הדראג מיוצגת על ידי הצוות הנשוי מאט ואנג'י סמית'. מאט נחשב לרוכב ותיק ומעוטר שאף זכה בשתי אליפויות – ב-2007 ו-2013. אנג'י לעומתו רוכבת עם מעט פחות הישגים. הבולט שבהם התרחש בשנה שעברה כשהתחרתה מול מאט וניצחה אותו. מרוצי הדראג מתקיימים בקו ישר לאורך 400 מטרים. התחרות היא בין שני כלי רכב, והסיטואציה שבה בני זוג מתחרים אחד בשני תמיד תהיה לב העניין. נדמה שהבחירה של ויקטורי באנג'י ומאט לא נבעה רק משיקולים טכניים. היצרנית יכולה הייתה להעסיק צוות טוב יותר, אך לדעתנו הרעיון שבני זוג משתפים פעולה באותה קבוצה ומנסים להשיג ניצחונות ביחד מהווה טוויסט לא רע בכלל בכל הקשור ליחסי הציבור.

נראה כי פולריס, שוויקטורי נמצאת בבעלותה, נמצאת במצב לא רע, שכן לאחרונה שמענו כי רכשה את יצרנית האופנועים החשמליים בראמו, ואנו עדיין מחכים להצגתו של הוויקטורי עם מנוע מקורר נוזל. על פי סמנכ"ל פולריס, "חברת 'ויקטורי' נרגשת לקראת כניסתה לעולם מרוצי הדראג. בכוונתנו להמשיך ולהתפתח לרמות הגבוהות ביותר בכדי לקטוף עוד ניצחונות. יחד עם הצוות החדש (אנג'י ומאט סמית') נקרית בפנינו ההזדמנות המושלמת".

אודות ניר סעדו

Avatar

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן