דף הבית / חדשות / זירו משדרגת את החשמליים ל-2017
zero-2017-009

זירו משדרגת את החשמליים ל-2017

מנועים חזקים יותר, סוללות חזקות יותר ובקרה טובה יותר; זירו ממשיכה להתקדם עקב בצד אגודל

זירו האמריקאית נכנסה זה מכבר לשנתה ה-11, וכמו בכל שנה – גם לשנת 2017 היא מציגה שורה של שדרוגים לאופנועים החשמליים שלה. החברה, המובילה כיום את טכנולוגיית האופנועים החשמליים בייצור סדרתי, מציגה לשנת 2017 מנועים משודרגים וחזקים יותר, סוללות בעלות קיבול גבוה יותר, ועוד שיפורי אלקטרוניקה.

מנוע חדש ל-2017
מנוע חדש ל-2017

כל דגמי זירו, מה-FX, דרך ה-S וה-DS, ועד דגמי ה-SR וה-DSR, מקבלים מנוע חשמלי חדש, אשר בכל אחד מהדגמים מציע כ-10% עלייה במומנט ועל הדרך עוד כמה כוחות סוס. בדגם החזק ביותר – ה-DSR, המנוע מפיק כעת כמעט 16 קג"מ במקום 14.7 קג"מ בדגם 2016. כדי לקבל אמת מידה נספר שהמומנט הזה, שמגיע מסל"ד אפס, גבוה יותר מזה של אופנועי-על בנפחים של 1,300 ו-1,400 סמ"ק. כדי להתמודד עם תוספת המומנט, גם רצועת ההינע רחבה יותר כעת, ופרט לכך שופר גם הבקר האלקטרוני של המנוע והתרחבו אפשרויות השליטה בו דרך הסמארטפון.

גם הסוללות שופרו במעט, וסידורן בכל אחד מהדגמים שופר כך שמעתה ניתן לרכוש את הדגמים הקטנים והבינוניים על חבילה של 2 או 4 סוללות, ואת הדגמים הגדולים עם 4 סוללות ואופציה לסוללה חמישית. טווחי הרכיבה וזמני הטעינה לא השתנו, על אף הגדלת כוח המנוע. בנוסף, גרסאות ה-FX הקטנות מציעות מעתה סוללות נשלפות – כיחידה אחת – שאותה ניתן להחליף, למשל ברכיבת שטח או סופרמוטו. השינוי של סידור הסוללות אפשר ליצור תא אחסון נוסף בצד האופנוע, וגם תא האחסון הראשי בחלקו העליון של האופנוע שופר, וכעת הוא ננעל.

דגמי 2017 של זירו צפויים להגיע ארצה בקרוב. המחירים אמורים להיות דומים מאוד עד זהים לאלו של 2016 (כ-55 אלף ש"ח לזול ביותר – FX עם 2 סוללות, ועד כ-110 אלף ש"ח ליקר ביותר – DSR עם 4 סוללות). הכלים מגיעים עם שנתיים אחריות על האופנוע ועל המנוע, ועם 5 שנות אחריות על הסוללות.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ducat-e-Bikes-001

דוקאטי ממשיכה להרחיב את ליין האופניים החשמליים

בדוקאטי ממשיכים להרחיב את ליין האופניים החשמליים ומציגים עוד שלושה דגמים עירוניים מתקפלים

תגובה אחת

  1. Avatar

    לזירו פוטנציאל אדיר במיוחד במדינה הקטנה כמו שלנו.
    אך המחיר חייב לרדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO