דף הבית / חדשות / חדש בארץ: הונדה CRF450L
Honda-CRF450L-Launch-019

חדש בארץ: הונדה CRF450L

הדו-שימושי הקרבי של הונדה, הבנוי על-בסיס ה-CRF450R, הגיע ארצה; המחיר: 68 אלף ש"ח

מאיר, יבואנית הונדה לישראל, מודיעה על הגעתו ארצה של ה-CRF450L – הדו-שימושי הקרבי החדש של הונדה הבנוי על-בסיס אופנוע המוטוקרוס CRF450R.

הפלטפורמה ל-CRF450L היא כאמור ה-CRF450R – מה שאומר מנוע, שלדה ומכלולים קרביים לשטח. האופנוע בוית על-מנת שיתאים גם לשימוש כביש יומיומי, ונוספו לו אביזרי רישוי לתקינה אירופאית מלאה, כולל יורו 4.

מחירו של ה-CRF450L נקבע במבצע השקה על 67,900 ש"ח.

הונדה CRF450L
הונדה CRF450L

"המנוע נלקח מגרסת ה-R, שמפיקה במקור כ-60 כ"ס, והוחלפו בו חלקים כמו גל ארכובה, בוכנה, גל זיזים ומערכת תזמון על-מנת למתן משמעותית את ההספק, ויחס הדחיסה ירד מ-13.9 בגרסת המקור ל-12.0 כאן. התוצאה הסופית היא 25 כ"ס ב-7,500 סל"ד, והיא נובעת מההגבלות הקשות שתקנות יורו 4 מטילות על אופנועים עם רישוי כביש. מאידך, המומנט עובה משמעותית, ושיאו – 3.26 קג"מ – מגיע כבר ב-3,500 סל"ד, כשהוא שטוח למדי לכל אורך טווח הסל"ד. יש תיבת הילוכים חדשה עם 6 הילוכים, ומערכת הקירור מגיעה עם מאוורר מקורי. עוד בסביבת המנוע – מכסי הצד הוגדלו וחוזקו לטובת עמידות.

השלדה נלקחה כמו שהיא מגרסת ה-R, כך גם מערכת הבלמים, והבולמים האיכותיים של שוואה, שבמקור הם בולמי מוטוקרוס מהטופ שיש לתעשייה להציע, עברו התאמה לרכיבה דו-שימושית קרבית. הגלגל האחורי הוחלף מ-"19 ל-"18 והתווספה בו מערכת שיכוך ('דאמפרים'), ועל צמד החישוקים הותקנו צמיגים דו-שימושיים 50/50 של חברת IRC היפנית. הארגונומיה נשארה כמעט אחד לאחד של גרסת ה-R, ועל המשולש העליון הותקן כידון של Renthal. הזרוע האחורית, אגב, ארוכה יותר ב-18 מ"מ מגרסת המקור על-מנת להגדיל את בסיס הגלגלים ולהקנות יותר יציבות, והגאומטרייה השתנתה בין היתר על-ידי מפסע גדול יותר ב-6 מ"מ."

להמשך קריאת הכתבה על ההשקה העולמית להונדה CRF450L – לחצו על הקישור.

אודות מערכת פול גז

מערכת פול גז

עשוי לעניין אותך

09_Ducati MIG-RR_Troy Bayliss_UC75869_Mid

צפו: האופניים החשמליים של דוקאטי מפגינים יכולות

טרוי בייליס, שהביא לדוקאטי 3 תארי סופרבייק עולמי, מפגין את יכולות אופני השטח החשמליים החדשים

תגובה אחת

  1. יקררררררררררררררררר !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO