דף הבית / מגזין / טייסת אנדורו עושים בית ספר למתחילים
Tayeset-Enduro-016

טייסת אנדורו עושים בית ספר למתחילים

קבוצת 'טייסת אנדורו' הרימה בשישי האחרון יום הדרכה המוני לרוכבים מתחילים, שאליו הגיעו כ-120 רוכבים; מרשים!

צילום: אלכס גילנסון

בסיכומי 2016 כתבנו על תופעת ה'אנדורו-בום' – התפוצצות תחום האנדורו והפריחה חסרת התקדים שלו בישראל, עם אלפי מצטרפים חדשים. בשישי האחרון קיבלנו את ההמחשה הטובה ביותר לכך: למעלה מ-120 רוכבי אנדורו התקבצו ביער חרובית שליד תל-צפית להדרכת אנדורו מרוכזת של קבוצת הפייסבוק 'טייסת אנדורו' המונה למעלה מ-4,000 חברים.

למעלה מ-100 רוכבים
למעלה מ-100 רוכבים

זו לא הייתה הדרכה מסודרת של בית ספר לרכיבה, אלא יותר יוזמה של מנהלי הקבוצה ליצור פעילות למען רוכבים מתחילים, פעילות שכולה בהתנדבות. אל ההדרכה הגיעו, כאמור, למעלה מ-100 רוכבים בכל הגילאים – כולם על אופנועי אנדורו כאלה ואחרים.

היום נפתח בהדרכה טכנית של אמיר רדוץ וצוות מוסך 'רמזור בירושלים – מוסך ותיק שהתמחה בשנים האחרונות באופנועי אנדורו. לאחר מכן הרוכבים נחלקו לקבוצות של כ-10 רוכבים, כשלכל קבוצה הוצמד רוכב מנוסה וותיק. הקבוצות עבדו ביער על אלמנטים מתחום רכיבת האנדורו כמו פניות, מעבר מכשולים וסלעים, וכו'.

לדעתנו אין תחליף להדרכה מקצועית, מתודית ומסודרת, אולם יום כזה – מעבר לערך המוסף החברתי שבו – מאפשר לרוכבים מתחילים לקבל טיפים ואינפורמציה מרוכבים ותיקים יותר ולהיכנס לתחום האנדורו בצורה נכונה וחלקה יותר, ולכן אנחנו מאוד בעד.

יוזמה יפה וביצוע יפה. אירועים כאלה מקדמים את תחום האנדורו, וזה טוב לכולם.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BMW-F850GS-Teat-026

הרכיב ללא ביטוח – ישלם מיליון ש"ח פיצויים

הסיפור הזה, על פיצוי של יותר ממיליון ש"ח, מבהיר טוב מאוד מדוע לא רוכבים ובוודאי שלא מרכיבים ללא ביטוח חובה בתוקף; אנחנו לא מספיק עשירים כדי לרכוב ללא ביטוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO