דף הבית / חדשות / טיפוס הרים, אבל עם סטייל (וידאו)
רולנד-סנדס-ויקטורי-פייקס-פיק1

טיפוס הרים, אבל עם סטייל (וידאו)

צילומים: יצרן

הקהל במרוץ אל העננים, הפייקס פיק, רגיל לראות שעטנזים על קו הזינוק. אם מדובר על שניים, שלושה או ארבעה גלגלים. ועכשיו יהיה עוד אחד כזה: בימים אלו מודיעה חברת ויקטורי, שמתעסקת בימים כתיקונם בייצור קרוזרים גדולים, על שיתוף פעולה עם המעצב רולנד סנדס בייצור אבטיפוס שיתחרה ב'פייקס' הקרוב, והם מקווים שגם יכבוש את הפסגה (איזה משחק מילים…).

לא לא, הראיה שלך בסדר גמור, אזור המנוע מטושטש במקור...הראיה שלך בסדר גמור. המנוע טושטש בכוונה תחילה

לכבוד המרוץ ייבנה אופנוע ייעודי שזכה לשם 'פרויקט 156' (על שם 156 הפניות שבמרוץ הטיפוס המפורסם), כשבטיזר המושקע שהפיקו ויקטורי וסנדס נראה האבטיפוס תכליתי למדי ולא מזכיר במאום משהו שוויקטורי מייצרת בשוטף. האם זה רומז שוויקטורי עומדים להיכנס לקטגוריית הפאוור-קרוזרים? רק הזמן יגיד.

וידאו על צינורות מרותכים ו-156 פניות

יניע יטפס וינצח? שאלה מצוינת. בכל מקרה הסיפור הזה עשה לנו חשק להיזכר בכמה כלים מהפייקס-פיק, כאלו שעושים לנו טוב על הנשמה:

1. האופנוע של גיא מרטין

guy-martin-003

האופנוע הזה היה פעם GSX1100R, אבל לא הרבה נשאר מהמקור. אה כן, ויש גם מגדש טורבו – מרטין מדבר על הספק של כ-320 כ"ס ופוטנציאל של למעלה מ-500 כ"ס (בשילוב עם ניטרו).

2. דוקאטי סטריטפייטר

דוקאטי סטריטפייטרמאז שסללו את את הטיפוס לפייקס-פיק (בעבר היה מורכב מעפר ברובו) יכולים גם אופנועים עם חישוקים יצוקים לתת עליו גז.

3. פיג'ו 208T16

20-T16-Pikes-Peak-Red-Bullכן. מכונית. כזו עם ארבע גלגלים. אבל עם 875 כ"ס על 875 ק"ג היא השיאנית הבלתי מעורערת של ההר. לבינתיים.

 

אודות אריאל אלסיבוני

Avatar

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן