דף הבית / חדשות / טקיטה: אופנוע ראלי חשמלי לדקאר
Home-BGD-Dakar

טקיטה: אופנוע ראלי חשמלי לדקאר

גם למרוצי המדבר החשמל מגיע: טקיטה תציג אופנוע ראלי חשמלי אשר יעשה את צעדיו הראשונים בראלי הדקאר

טקיטה (Tacita) היא יצרנית איטלקית שהוקמה ב-2009 ומייצרת מגוון אופנועים חשמליים – מקרוזרים, דרך אנדורו וסופרמוטו, ועכשיו גם ראלי – קבלו את T-RACE RALLY.

פירוש השם הלטיני של טקיטה, במיתולוגיה הרומאית, הוא אלת השקט. טקיטה נוסדה באיטליה בשנת 2009, והיא מתמקדת רק בתחום האופנועים החשמליים. בליין הדגמים תמצאו את דגמי ה-T-CRUISE הפונים לרוכבי כביש סטייליסטים עם שני דגמים: אורבן וטוריזימו. בנוסף, יש את ליין דגמי ה-T-RACE עם ארבעה דגמים: מוטורד לסופרמוטו, אנדורו, קרוס וראלי.

נתמקד בדגם הראלי, שכבר בשנת 2012 התחרה במרוץ מדברי מפרך במדבריות אפריקה – ראלי מרזוגה במרוקו. הדגם גם מגיע בתור אופנוע אדוונצ'ר קרבי יום-יומי עם סוללת 18KWh, הספק של 60 כ"ס (44KW) ומומנט של 10 קג"מ. טווח הסוללה מוערך ב-220 ק"ג מהטענה להטענה. לאופנוע גם גיר של 5 הילוכים. בתחילת השנה האיטלקים התגאו בכך שאחד מאופנועיהם הגיע ל-120,000 ק"מ על השעון.

מארגני הדקאר מקדמים השתתפות אופנועים היברידיים וחשמליים, שללא ספק יחליפו בעתיד את דגמי הבנזין שרצים כיום. טקיטה לא תתחרה בכל המרוץ, ואפילו רחוק מזה – האופנוע ישתתף בקטע מאוד קצר מהמסלול בן 7,900 הק"מ, ולמעשה ירכבו איתו מחוץ למסגרת התחרותית ורק 20 ק"מ מתוך הסטייג' הסופי. היעד של טקיטה ייחשף ב-4 בינואר, יום לפני תחילת הראלי, וכנראה יכוון להשתתפות מלאה בתוך 3 שנים.

נזכיר שמהדורת 2020 של ראלי דקאר המפורסם תתקיים השנה לראשונה בערב הסעודית. הפרק השלישי בתולדות התחרות, שנקרא ממלכת החולות (THE KINGDOM OF SAND) יוזנק ב-5 בינואר מהעיר ג'דה הנושקת לחוף הים האדום, ויסתיים ב-17 בינואר באל קידיה (Qiddiya), דרומית לעיר הבירה ריאד. ב-11 ימי המרוץ יכסו המתחרים כ-7,900 ק"מ, מתוכם מעל 5,000 ק"מ של קטעי ספיישל מדודים. המארגנים הבטיחו שהחלק הראשון יכלול קטעי ניווט מאתגרים, ואילו חציו השני של המרוץ יורכב מחול, חול ועוד חול. מתוך 351 המתחרים הרשומים ל-2020 יש 170 הרוכבים על אופנועים וטרקטורונים.

Home-BGD-Dakar

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

CBR600RR Teaser

עכשיו זה רשמי: הונדה CBR600RR חדש

הונדה משחררת סרטון רשמי ראשון של ההונדה CBR600RR החדש - ברוך שובך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO