דף הבית / חדשות / טרגדיה: ניקי היידן הלך לעולמו
hayden

טרגדיה: ניקי היידן הלך לעולמו

חמישה ימים לאחר שנפגע מפגיעת רכב במהלך אימון אופניים, ניקי היידן - רוכב סופרבייק ואלוף MotoGP - מת מפצעיו; עולם הספורט המוטורי מרכין ראש

טרגדיה לחובבי המרוצים והספורט המוטורי: הערב (שני) התקבלה הודעה רשמית כי ניקי היידן הלך לעולמו בעקבות תאונת הדרכים שבה היה מעורב בשבוע שעבר. היידן היה בן 35 במותו.

הרוכב האמריקאי שזכה בשנת 2006 באליפות ה-MotoGP והתמודד זו העונה השנייה באליפות הסופרבייק העולמית בקבוצת המפעל של הונדה, נפגע ביום רביעי האחרון מרכב פרטי באיטליה בעת שרכב על אופניו. היידן הובהל לבית החולים המקומי כשהוא סובל מפגיעה קשה בראש ובחזה, ומאוחר יותר הועבר לבית חולים סמוך להמשך טיפול.

עם תום הסבב החמישי של אליפות הסופרבייק שהתקיים באיטליה בסוף השבוע שקדם לתאונה, נשאר היידן באיטליה והחל בהכנותיו לקראת הסבב הבא, במהלכן יצא לאימון אופניים באזור החוף של העיר רימיני, ונפגע על ידי רכב חולף. על פי דיווחים לא רשמיים, הסיבה לתאונה הייתה אי ציות של הרוכב לתמרור עצור בכניסה לצומת. כתוצאה מכך נפגע היידן חזיתית מרכב חולף ששמשתו הקדמית נופצה לחלוטין מעצמת מהפגיעה.

ניקולס 'ניקי' פטריק היידן נולד ב-30.7.81 בקאנטקי שבארה"ב. הוא רכב והתחרה על אופנועים כבר מגיל צעיר, ואת קריירת ה-MotoGP שלו החל בשנת 2003 כשטרם מלאו לו בן 22. בעונתו השלישית ניצח מרוץ MotoGP בפעם הראשונה בחייו, על אדמת ארה"ב, ואת אותה עונה סיים שלישי בטבלת האליפות. בעונה שלאחר מכן – 2006 – זכה היידן באליפות בסבב האחרון של העונה כשהוא מסיים את המרוץ בוולנסיה לפני ולנטינו רוסי, גובר עליו בקרב על האליפות וקוטע רצף של 5 אליפויות רצופות של הדוקטור. היידן היה הרוכב האמריקאי האחרון שזכה באליפות ה-MotoGP.

יהי זכרו ברוך.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

09_Ducati MIG-RR_Troy Bayliss_UC75869_Mid

צפו: האופניים החשמליים של דוקאטי מפגינים יכולות

טרוי בייליס, שהביא לדוקאטי 3 תארי סופרבייק עולמי, מפגין את יכולות אופני השטח החשמליים החדשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO