דף הבית / חדשות / ימאהה: בקרוב טימקס דור 5
TMAX-AK550-Compare-022

ימאהה: בקרוב טימקס דור 5

כל הסימנים מראים שימאהה עומדים להציג דור חדש לקטנוע העל שלהם - עם נפח מנוע גדול יותר

ההערכות בשוק מדברות על כך שבתערוכת מילאנו, שתתקיים בתחילת נובמבר, יוצג הדור החמישי והחדש של הימאהה טימקס – ובשנה הזאת הנפח ממשיך לגדול. 

הדור הראשון של הטימקס הוצג ב-2000 והחל להימכר ב-2001. הוא יצר מאפס קטגוריה משל עצמו – מקסי-סקוטרים ספורטיביים, ומאז ועד היום מעטים היצרנים שהצליחו ליצור מכונה שלמה ומאוזנת כמו הטימקס. ב-2004 שודרג המקור לדור 1.5, ב-2008 יצא הדור השני עם שלדת אלומיניום, ב-2012 הדור השלישי עם מנוע משודרג בנפח 530 סמ"ק, ב-2015 דור 3.5 עם מזלג הפוך ועוד כמה שיפורים, וכתבנו רבות על הדור הרביעי והאחרון של הטימקס שיצא בשנת 2017 – עדיין עם מנוע ה-530 סמ"ק.

עם השנים קמה לטימקס תחרות, אמנם זה לא התבטא במכירות המקומיות והגלובליות שהמשיכו להציג את הטימקס בראש, כדוגמת הקימקו AK550, שאף ניצח במבחן ההשוואתי שלנו בסעיף התמורה לכסף.

זה עדיין לא רשמי, אך כל הסימנים מראים זאת – לשנת 2020 בימאהה יציגו את הדגם החדש עם הגדלת נפח ל-562 סמ"ק שנועדה לאפשר להתכנס לתקנות יורו 5 בלי לחנוק את המנוע.

ההערכות מדברות על שמנוע הטווין המקבילי ימשיך לספק את אותם מספרים – כ-46 כ"ס שמאפשרים לו להתאים לרישיון A1. מבחינת אלקטרוניקה ומכניקה – כל מה שהוצג בדור הקודם ימשיך כמובן, עם ההתאמות לשנת 2020. בימאהה ימשיכו עם המצערות חשמליות במקום המכאניות. השלדה שהתחדשה לחלוטין בדור הרביעי – קלה יותר בכ-30% מדורות קודמים – צפויה להישאר, כמו גם הזרוע האחורית החדשה. בנוסף ל-ABS שישתדרג, הטימקס ימשיך עם מערכת בקרת אחיזה כסטנדרט (ניתנת לניתוק), מפתח קרבה משודרג עם אפשרות להתנעה ודימום מרחוק, לוח שעונים עם מסך TFT צבעוני שיגדל ועוד. כמובן שגם העיצוב ישתדרג

הדור החדש של הימאהה טימקס יוצג בתערוכת מילאנו בתחילת נובמבר, ואנחנו כמובן נעדכן ישירות מההצגה לעיתונאים.

לבינתיים קבלו את הסרטון המושקע מהמבחן ההשוואתי שערכנו לטימקס מול הקימקו AK550: 

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Harley-Davvidson-Used

מבצעי יום הבחירות בטריומף ובהארלי דיווידסון

באלבר מוטו יוצאים במבצע ביום הבחירות המוניציפליות - עד 10% הנחה על אופנועי טריומף, אביזרים בשווי 5,555 ש"ח בהארלי, וכן 1+1 על הביגוד הממותג

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן