דף הבית / חדשות / ימאהה: בקרוב טנרה 700 חדש
Tenere 700 2025 Spy (1)

ימאהה: בקרוב טנרה 700 חדש

בימאהה מתכוונים להציג טנרה 700 מעודכן לשנת 2025 עם מה שנראה כעיצוב חדש, בולמים משופרים ואופציה לגרסה אוטומטית

בימאהה מתכוונים להציג טנרה 700 מעודכן בקרוב, ולפי מה שידוע לנו בימאהה יתחילו עם שיפורים בבולמים ובעיצוב מחודש.

הימאהה טנרה 700 הוצג בשנת 2019 וזכה להצלחה גדולה בישראל ובעולם עם עשרות אלפי יחידות שנמכרו מאז – מאות רבות מהן בישראל. לשנת 2023 הוצגו עדכונים שכללו את החלפתו של צג ה-LCD ב-TFT חדש ומודרני בגודל 5″. הרוכב יכול לבחור בין הקרנת מסך 'אקספולרר' עם שעון הסל"ד שבולט יותר, לבין תצוגת 'כביש' (Street) קונבנציונלית. דרך המסך ישנה קישורית מלאה לסלולר דרך אפליקציה ייעודית. בדומה לוורלד רייד, מערכת ה-ABS משתדרגת לשלושה מצבים: מלא על שני הגלגלים, רק על הגלגל הקדמי (ללא האחורי) או ניתוק מלא. ידית הבלם הקדמי הגיעה בעיצוב חדש. בנוסף, שקע USB חדש, מאותתי LED חדשים, וקוויקשיפיטר להחלפת הילוכים ללא סגירת המצערת וללא שימוש במצמד – שהוצע כמערכת אופציונאלית.

Tenere 700 2025 Spy (2)

בימאהה מציעים למעשה חמש גרסאות של הטנרה 700 הכוללות גם את גרסת הוורלד רייד, גרסת הוורלד ראלי, גרסת האקסטרים וגרסת האקספלור. כתבנו לאחרונה על כוונתם להוציא גם גרסה עם גיר אוטומטי שיכלול תיבה קונבנציונלית שבה התפעול הוא חשמלי-אלקטרוני, מה שאומר שאין ידית קלאץ' ורגלית הילוכים, אלא כפתורים להעלאה ולהורדת הילוכים על בית המתגים. במצב ידני הרוכב יוכל להעביר את ההילוכים על-ידי לחיצה על כפתורי העברת ההילוכים, ובמצב אוטומט המערכת עצמה תחליף הילוכים לפי מצב ניהול המנוע ומצב המצערת.

בתמונות ריגול שפורסמו במגזין MOTORRAD ונשלחו גם אלינו לפול גז, רואים את ימאהה במבחנים לגרסה חדשה של הטנרה 700 דגם 2025. תחת מעטה ההסוואה ניתן לזהות שיש שינוי עיצובי בפלסטיקים מלפנים, שהם מעט ארוכים יותר. כנראה שיחידת התאורה מלפנים תהיה קטנה יותר ושכונסי האוויר יעברו מקום. עדיין מוקדם להגדיר את השינויים העיצוביים, אך לדעתנו בימאהה רק יחדדו את העיצוב ולא יבצעו שינוי קיצוני. עוד שינוי שמשתקף מאופנוע המבחן הוא מנגנון לינקים חדש בבולם האחורי, מה שאומר שבימאהה ככל הנראה יתייחסו לבולמים וישפרו את יכולות הספיגה של גרסת הטנרה 700 הבסיסית. ככל הנראה יהיה גם מושב חדש.

בשלב זה אין בידינו מידע אם בימאהה יבחרו גם לעדכן, להגדיל או לחזק את מנוע ה-CP2 – הטווין המקבילי בנפח 689 סמ"ק שמגיע מה-MT-07, אשר בשלב זה מפיק כ-74 כ"ס וכמעט 7 קג"מ. ניחוש שלנו – הוא יתחזק בעוד מספר סוסים.

אנחנו מאמינים כי פרטים נוספיםים יזלגו בחודשים הקרובים לקראת חשיפה רשמית של גרסת 2025 לקראת סוף השנה הנוכחית. נמשיך כמובן לעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן