דף הבית / חדשות / ימאהה: עוד שלב בדרך לטנרה 700 רייד
Yamaha-Tenere-700-Raid-2 (1)

ימאהה: עוד שלב בדרך לטנרה 700 רייד

בימאהה חשפו לפני מספר חודשים אבטיפוס לגרסת מרוצים של הטנרה 700 הפופולרי; תרשימים חדשים מציגים את גרסת הייצור הסדרתי הצפויה

בימאהה הציגו את הטנרה 700 Raid Prototype – אבטיפוס שלוקח את גרסת הבסיס של הטנרה 700 ומספק שיפורי מנוע, שלדה ובלמים לרוכבים שרוצים גם להתחרות עם האדוונצ'ר הפופולרי. עכשיו מתפרסמים תרשימים קרובים של מה שנראה כמו גרסת הייצור הצפויה.

בחודש נובמבר האחרון חשפו בימאהה את הטנרה 700 Raid Prototype – אבטיפוס של הטנרה 700 הפופולרי שמקבל רשימת שיפורים מכובדת ממחלקת GYTR (ר"ת Genuine Yamaha Technology Racing) במטרה להנגיש אותו בעתיד לרכיבות שטח קשוחות ולתחרויות. גרסה זו צוידה בכל טוב מרמת המנוע, נשימה, פליטה, בלימה ומיגונים, ועד הבולמים המשודרגים.

ימאהה טנרה 700 רייד
ימאהה טנרה 700 רייד

כעת מתפרסמים תרשימים אשר נותנים תמונה על גרסת הייצור הצפויה לצאת. בראש ובראשונה אנו מזהים את מיכל הדלק הגדול וכפול הפתחים, בסגנון ראלי. בהמשך למיכל הדלק יש מיגוני צד ומסיכה קדמית חדשה. בגרסת האבטיפוס יש כנף קדמית גבוהה, כאן רואים את נמוכה שמתאימה לכביש. אנו מזהים מושב חדש וארוך יותר ורגליות רוכב רחבות וחשופות, כלומר ללא גומי. גם לוח המחוונים נראה מודרני, ואולי נראה כאן צג TFT שיחליף את ה-LCD מהדור הנוכחי.

לא ברור אם יהיו שינויים כאלו ואחרים במנוע – לדעתנו לא, אבל ייתכן שהטנרה 700 רייד יוצע עם מערכת פליטה קלה יותר של אקרפוביץ'. גם בגזרת הבולמים אין לנו מידע, אך הגיוני שבימאהה יטפלו בתחום הזה עם בולמים ספורטיביים יותר.

בשלב זה אין מידע על הדגם או מועד ההצגה שלו, אבל להערכתנו במהלך המחצית השנייה של שנת 2022 נזכה לראות את הגרסה הקרבית של הטנרה 700 בגרסת הייצור הסדרתי.

Yamaha-Tenere-700-Raid-2 (2)

Yamaha-Tenere-700-Raid-2 (3)

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

25YM Honda CRF250R

הונדה מציגה את אופנועי המוטוקרוס של 2025

בהונדה מעדכנים ל-2025 את דגמי המוטוקרוס בנפחים 250 ו-450 סמ"ק עם שיפורי שלדה, בלמים ומנוע, ויש גם גרסת CRF250RWE חדשה

תגובה אחת

  1. Avatar

    הימאהה הזה הוא תוצר של מחלקת השיווק ,שצריכה להמשיך לסחוט את הלימון עד תום מבלי להעניק שום ערך מוסף לטנרה הרגיל, שהוא בהחלט אופנוע טוב וראוי .זאת בעצם גרסת LR עם מספר שינויים מינוריים, עליה ימאהה דיברו עוד ב2020 ושום דבר שדומה לאב טיפוס המכונה raid ,אותו פרסמו ב eicma האחרון. סהכ מיכל דלק מוגדל, אותם מתלים בדיוק, שצריכים לעבוד קשה יותר עקב תוספת משקל ואותם מכלולים בדיוק, אפילו אגזוז לא טרחו להוסיף. עדיפה גרסת הראלי הנוכחית לדעתי ללא כל ספק מכל בחינה ואפילו הגרסה הרגילה. ואת כל זה לא המצאתי הכל כתוב ומפורסם זה מכבר.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן