דף הבית / חדשות / ימאהה R6: גרסת 20 שנה אקסקלוסיבית
R6-4

ימאהה R6: גרסת 20 שנה אקסקלוסיבית

סדנה יפנית שחררה גרסה מרהיבת עיניים של הימאהה R6 לציון 20 שנה לכוכב הסופרספורט; מתי צביעה כזו גם בגרסה הסדרתית?

בשנת 1999 הטילה ימאהה פצצה בעולם האופנועים והציגה את ה-YZF-R6 הקרבי והחד. ה-R6 שופר כמעט בכל שנה, וב-2006 הוצג ה-R6R הרדיקלי. בשנת 2017 הוא חודש שוב, העלה את הרף והציג שיפורים רבים בעיצוב ובאווירודינמיקה, במכאניקה ובמכלולי השלדה ובאלקטרוניקה. למנוע נוספו כמה מערכות חשובות – בקרת אחיזה עם 6 מצבי התערבות וניתוק, וכן ניהול מנוע חדש עם 3 מצבי רכיבה ומערכת פליטה חדשה (וגדולה) מטיטניום. בתחום המתלים, ה-R6 קיבל את בולמי הקאיאבה המשוכללים של ה-R1 בקוטר 43 מ"מ (41 מ"מ לפני כן), כשהם מכוילים לסופרספורט, וגם מאחור יש בולם של קאיאבה שנלקח מה-R1 והותאם ל-R6. הבלמים הקדמיים – דיסקים בקוטר 320 מ"מ וקליפרים רדיאליים – נלקחו גם הם ישירות מה-R1, ויש, כמובן, מערכת ABS כסטנדרט.

אחד השיפורים הרציניים, על-פי ימאהה, הוא דווקא באווירודינמיות. מעטה הפיירינג החדש, שמעוצב כאמור בהשראת ה-R1, משפר את האווירודינמיות בכ-8%. בנוסף, כונסי האוויר הקדמיים של הראם-אייר עברו אל בין הפנסים (LED), כמו ב-R1. בימאהה בחרו למכור את ה-R6 רק בצביעה כחולה או שחורה.

למה אנחנו מספרים את כל זה? כי בשביל לחגוג לילד יום הולדת 20, הוציאה סדנה יפנית בשם GC Dynamics / GC Design – שחתומה על העיצוב המקורי – גרסה עדכנית הצבועה בצבעים המקוריים – לבן, אדום ושחור. שינוי קטן, אבל האופנוע נראה מעולה. בהחלט מתבקש מצד ימאהה להציע את הצביעה הזאת בדגם הסדרתי שלהם לכבוד יום ההולדת של כוכב הסופרספורט.

אז לכבוד 20 שנה לטיל הקטן נחגוג עם כמה תמונות שלו.

R6-1

R6-6

R6-5

R6-3

R6-2

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Metro Motorica

מטרו פותחת סניף ייעודי לאופנועי בטא

הסוכנות הוותיקה מוטוריקה שבהוד השרון משנה את פניה, והופכת מסוכנות ק.ט.מ לסוכנות הדגל של בטא בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO