דף הבית / אנשים / ישראלים בחו"ל: דין גופר מפציץ ברומניה
20150525_24965

ישראלים בחו"ל: דין גופר מפציץ ברומניה

דין גופר הגיע לאליפות רומניה בסופרבייק כמעט במקרה, נדלק, ובינתיים הוא מפציץ - מקום 2 בטבלת הסופרספורט והרוקי'ז

זה מסוג הסיפורים שאנחנו אוהבים. בחור צעיר מגיע במקרה למסלול ביוון, בעיקר כדי לצבור חוויות, נדלק, נרשם לאליפות כולה ומתחיל להפציץ בתוצאות. קבלו את דין גופר.

גופר, רק בן 19, אבל כבר מככב על מסלולי המרוץ של מזרח אירופה באליפות רומניה בסופרבייק. כעת, אחרי 5 סבבים באליפות, גופר ממוקם 2 גם בקטגוריית הרוקי'ז וגם בקטגוריית הסופרספורט, כשהוא צפוי לזכות באליפות הרוקי'ז.

ה-ZX6R החדש של דין גופר לאליפות רומניה בסופרספורט
ה-ZX6R החדש של דין גופר לאליפות רומניה בסופרספורט

איך הכל התחיל?  בגיל 16, שזה לא היה מזמן – בסך הכל לפני 3 שנים, גופר הוציא רישיון ל-125 סמ"ק וקנה הונדה וראדרו 125. אבא שלו היה רוכב, והוא דחף אותו לעשות קורסי רכיבה ולהתפתח. הילד נדלק על הרכיבה, ואחרי שהשחיז את הרגליות של הווראדרו עד לקצה, הוא קנה אפריליה RS125 כדי להתאמן בכוכב יאיר ולהתחרות באליפות שאמורה הייתה להיפתח. מהר מאוד הוא הבין שמרוצים לא יהיו פה, אז הוא ירד מהרעיון ומכר את ה-RS. בגיל 18 קנה ק.ט.מ דיוק 690 מוגבל ל-A1, וגם אותו הוא השחיז בימי מסלול.

במרץ השנה גופר נסע למסלול שביוון לחוויית מסלול שיזמים ישראלים ארגנו כחלק מסוף השבוע של אליפות רומניה בסופרבייק. דין רכב על הונדה CBR600RR שנת 2004 ששכר במסלול, והחליט ספונטנית שהוא רוצה להתחרות כבר באותו הסופ"ש בקטגוריית הרוקי'ז. את המרוץ הזה הוא סיים במקום השני.

גופר חזר ארצה דלוק ונלהב, והוא החליט שהוא רוצה להתחרות בכל עונת הסופרבייק הרומני. דין ואביו ישבו עם גידי פרדר וניב חיימי מ'אופנוען מאומן', והם סגרו על תכנית אימון וליווי לכל השנה, כשחיימי ישמש כמאמן האישי של דין כאן בארץ וילווה אותו לכל הסבבים באירופה. אם להיות רציניים אז עד הסוף.

מקום שני בסופרספורט
מקום שני בסופרספורט

לסבב השני שנערך במסלול הרומני, גופר הגיע עם ימאהה R6 שנת 2008 שאותו שכר ממכונאי מקומי. את המרוץ הזה הוא כבר סיים במקום הראשון בקטגוריית הרוקי'ז. ניצחון כבר במרוץ השני שלו.

אחרי פעמיים רצופות שבהן עלה דין על הפודיום, כולל ניצחון אחד, אביו החליט שזה הזמן לרכוש אופנוע חדש ייעודי, שאיתו הוא יוכל להתאמן ולהתחרות. דרך המכונאי שמלווה את גופר נרכש קוואסאקי ZX6R חדש שנת 2015, והוא הוכן למרוצים עם כל התוספות המותרות לפי תקנות הרוקי'ז.

כעת, לסבב השלישי שנערך בהונגריה, גופר הגיע עם האופנוע החדש. הוא שוב סיים במקום השני ברוקי'ז, אבל הפעם התחרה בקטגוריה נוספת – הסופרספורט – שם סיים במקום השני המדהים. פודיום כבר במרוץ הראשון שלו בקטגוריה, עם זמני דירוג טובים משל כל השדה!

מקום שני בטבלת הרוקי'ז
מקום שני בטבלת הרוקי'ז

הסבב הרביעי נערך בסלובקיה. ניצח את הרוקי'ז, הוביל את הסופרספורט לאורך רוב המרוץ, ורק בפנייה האחרונה של ההקפה האחרונה הוא חטף עקיפה מאלוף הסופרספורט הרומני וסיים שני, שוב על הפודיום.

ואחרי סדרת הצלחות שכזאת, חייבת לבוא גם 'מעידה'. היא קרתה בסבב החמישי בברנו (צ'כיה), שם גופר סיים שני ברוקי'ז ורביעי בסופרספורט.

בסוף החודש יתקיים הסבב השישי ברומניה. נכון לעכשיו גופר ממוקם שני בדירוג הרוקי'ז, רק 5 נקודות מהמוביל, ואם ינצח הוא צפוי לטפס למקום הראשון בטבלה. גם בסופרספורט הוא ממוקם שני, אך פער הנקודות מהמוביל גדול מדי. בכל זאת, גופר הצטרף לקטגוריה רק בסבב השלישי. כך או כך, הכישרון בהחלט מרשים, ואנחנו נמשיך לעקוב.

דין גופר (משמאל) - כבוד!
דין גופר (משמאל) – כבוד!

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

stage-12-ricky-brabec (1)

דקאר 2024: הונדה מנצחים, גדי נחמני מסיים

המסע הארוך והמפרך של דקאר 2024 הסתיים עם ניצחון נוסף לריקי בראבק והונדה; גדי נחמני מסיים את הראלי, כאשר יעל קדשאי נאלצת לפרוש בגלל פציעה

תגובה אחת

  1. Avatar

    תותח על! כל הכבוד

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן