דף הבית / חדשות / כך מתאימים בב.מ.וו את האופנוע לרוכב – ללא הרוכב
BMW-Wind-Tunnel-WSBK-002

כך מתאימים בב.מ.וו את האופנוע לרוכב – ללא הרוכב

איסורי הטיסה בתקופה האחרונה פגעו ביכולות של קבוצות המרוצים לפתח ולכוון את האופנועים בדיוק לרוכבים; בב.מ.וו מצאו פתרון מעניין

בב.מ.וו מצאו פתרון כיצד לפתח את כל החלק האווירודינמי של ה-S1000RR של קבוצת המרוצים – ללא רוכב בשר ודם עליו; הם פשוט שכפלו את הרוכב. 

מגפת הקורונה המתמשכת ואיסורי הטיסה פוגעים בצורה חמורה ביכולות מחלקות הפיתוח השונות להמשיך ולהתקדם עם האופנועים. קבוצות מרוצים מבצעות מבחנים, התאמות ושיפורים סביב השעון על-מנת להבטיח שלאופנוע שלהם יפגין עליונות בכל אספקט אפשרי. אחד הפרמטרים החשובים באופנועי ספורט הוא היכולת האווירודינמית, המאפשרת 'לחתוך' את האוויר, להפחית את מקדם הגרר ולהשיג כל קמ"ש אפשרי בזמן שהרוכב מכונס מאחורי המשקף.

הכירו - אני במדפסת תלת-ממד
הכירו – אני במדפסת תלת-ממד

על-מנת למקסם את הפרמטר של האווירודינמיות משתמשים היצרנים במנהרת רוח, שם מקבעים את האופנוע והרוכב, ומפעילים – במקרה של ב.מ.וו – מנוע חשמלי בהספק של 2,600 כ"ס, המסוגל לדמות מהירות רוח של עד 255 קמ"ש. חיישנים מרובים נותנים תמונת מצב עבור כל חלק באופנוע וברוכב שעלול להתנגד לרכיבה ולהאט את האופנוע.

איסורי הטיסה, כאמור, לא אפשרו לרוכבי המפעל של אליפות הסופרבייק העולמית להגיע למחלקות הפיתוח ולעבוד על אופנוע המרוצים לעונת 2020. לכן, עוד בתחילת המשבר, הגו ב.מ.וו פתרון לטיפול בבעיה. הם יצרו, בעזרת מדפסת תלת-ממדית, דמות מלאה של רוכב המפעל יוג'ין לאברטי (Eugene Laverty), ועליה ביצעו את המבחנים. יצירת הדמות המודפסת חייבה את לאברטי להיות תחת הסורק במשך שעות ארוכות, ולקח כשבוע לייצר את הדמות המוגמרת (בעלות מטורפת, יש להאמין) – אך כך המבחנים יכלו להמשיך ולהתקיים. בב.מ.וו גם סרקו לאחרונה את הרוכב השני של הקבוצה, אלוף העולם לשעבר טום סייקס, על-מנת לעבוד גם על האופנוע שלו.

עונת 2020 של אליפות הסופרבייק העולמית אמורה לצאת לדרך בסוף השבוע הקרוב (31 ביולי) במסלול חרז שבספרד – שם נוכל לראות אם ה-S1000RR החדש הגיע מוכן לאליפות.

BMW-Wind-Tunnel-WSBK-005

BMW-Wind-Tunnel-WSBK-010

BMW-Wind-Tunnel-WSBK-012

BMW-Wind-Tunnel-WSBK-007

BMW-Wind-Tunnel-WSBK-003

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

CBR1000RR-020

MotoGP: פורטימאו יארח את הסבב האחרון של העונה

מסלול פורטימאו המחודש יארח את הסבב האחרון של עונת 2020 ב-22 בנובמבר השנה. סבבי ארגנטינה, מלזיה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO