דף הבית / חדשות / כתב אישום על רצח כפול לנהג שפגע ברוכב אייל יהודה ז"ל
תמונה של WhatsApp‏ 2023-10-06 בשעה 09.12.08_a908d48d11

כתב אישום על רצח כפול לנהג שפגע ברוכב אייל יהודה ז"ל

כתב אישום על רצח כפול הוגש כנגד ישראל חקאק מנתניה על שפגע ברוכב האופנוע אייל יהודה ז"ל בכניסה לאודים והרג אותו ואת מאור בן דוד ז"ל

עכשיו זה רשמי: ישראל חקאק בן 34 מנתניה מואשם ברצח רוכב האופנוע אייל יהודה ז"ל ושל הולך הרגל מאור בן דוד ז"ל, אחרי שחקאק התעצבן על כך שאייל יהודה עקף אותו עם האופנוע; כתב האישום החמור הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד.

כתב אישום חמור ביותר, על רצח כפול, הוגש הבוקר (א', 29.10.10) לבית המשפט המחוזי בלוד כנגד ישראל חקאק, בן 34 מנתניה, החשוד שרצח בדם קר את רוכב האופנוע אייל יהודה ז"ל (46) והרג גם את הולך הרגל מאור בן דוד ז"ל (35).

הסיפור הבלתי נתפס הזה התרחש ביום שישי 6.10.23 קצת אחרי 08:00 בבוקר, והוא כאילו לקוח מסצנה של סרט הוליוודי, אבל הוא אכן קרה, וקצת נעלם בתוך המלחמה שנפתחה בבוקר שלמחרת. על-פי כתב האישום החמור האירוע התחיל ביום שישי ב-08:14 בכביש 2 לכיוון צפון, בסמוך למכון וינגייט, אז נסע ישראל חקאק ברכב הפרטי שלו – סיאט איביזה ירוקה – באחד מהנתיבים האמצעיים לכיוון ביתו שבנתניה. אייל יהודה ז"ל, אשר הגיע מאחור כשהוא רוכב על הדוקאטי דיאבל שלו, ניסה לעקוף את חקאק. זה האחרון סירב לאפשר ליהודה ז"ל לעקוף וניסה לחסום את נסיעתו באמצעות רכבו, ואף לפגוע ביהודה ז"ל ולהורידו מהכביש – כפי שניתן לראות בסרטון שצילמה נהגת שנסעה מאחורי השניים.

לאחר כמה ניסיונות עקיפה, יהודה ז"ל הצליח לעקוף את חקאק והחל בנסיעה מהירה כדי לברוח. בתגובה הגביר חקאק את מהירות רכבו והחל לרדוף אחרי יהודה ז"ל תוך כדי שהוא מזגזג בין הנתיבים ו'חותך' מכוניות אחרות.

זמן קצר לאחר מכן ניסה אייל יהודה ז"ל לחמוק מחקאק ועבר מהנתיב השמאלי לנתיב הימני. חקאק עבר גם הוא לנתיב הימני, ובמהירות של לפחות 139 קמ"ש ניגח את האופנוע של יהודה ז"ל מאחור ופגע בגלגל האחורי של האופנוע. יהודה ז"ל הצליח לייצב את האופנוע ולברוח, ובתגובה חקאק המשיך לרדוף אחריו.

כדי לחמוק מחקאק שרדף אחריו, אייל יהודה ז"ל נכנס לנתיב הכניסה למושב אודים. חקאק המשיך לרדוף אחריו, כיוון את רכבו לעבר יהודה ז"ל במהירות של לפחות 139 קמ"ש, ופגע עם רכבו בעוצמה בחלק האחורי של הדוקאטי שעליו רכב אייל יהודה ז"ל. כתוצאה מהפגיעה הקשה אייל יהודה ז"ל נהרג במקום.

הסיאט של חקאק המשיכה ופגעה במאור בן דוד ז"ל, הולך רגל שעמד על המדרכה לצד אימו. כתוצאה מהפגיעה גם מאוד בן דוד ז"ל נהרג במקום. הרכב נעצר רק במדרגות גשר הולכי הרגל.

בשלב זה חקאק יצא מהרכב ובחן את הסביבה. אימו של בן דוד ז"ל בכתה וצעקה בגלל הפגיעה בבנה, ואז חקאק צעק לעברה "תירגעי, תירגעי".

מיד לאחר מכן נעצרה בסמוך לזירה נהגת עם רכב הקיה שלה כדי לסייע במה שנראה לה כמו תאונת דרכים. חקאק נכנס לרכב הקיה וניסה להתניע. משלא הצליח, פנה אל הנהגת וצעק לעברה "תתניעי, תתניעי", אך היא סירבה ונמלטה מהמקום.

דקות לאחר מכן נהג משאית עצר במקום עם משאיתו – גם הוא כדי לסייע. חקאק יצא מרכב הקיה, נכנס למשאית המונעת וברח מהמקום אל ביתו שבנתניה. חקאק החנה את המשאית בסמוך לביתו ונכנס הביתה.

ישראל חקאק, החשוד ברצח הכפול (צילום מתוך ynet)
ישראל חקאק, החשוד ברצח הכפול (צילום מתוך ynet)

סביב 08:44, כחצי שעה לאחר שהחל האירוע, הגיעו שוטרים אל ביתו של ישראל חקאק בנתניה. חקאק עמד בחצר וצעק לשוטרים "עופו מפה יא בני זונות". השוטרים איימו בטייזר, אך חקאק המשיך לקלל ולאיים, ואף תקף פיזית את אחד השוטרים עד שאלו השתלטו עליו והוא נעצר והובא לתא מעצר במשטרת שדות.

בהמשך היום, סביב 13:00, כשהוא שוהה בתא המעצר, תקף חקאק שוטר נוסף וזרק עליו בקבוק מים לאחר שקילל אותו. שוטר נוסף נכנס לתא המעצר על-מנת להרגיע את חקאק, אך זה בתגובה החל לקללו ואף ירק בפניו, ואז הפשיל את מכנסיו והמשיך לקלל את השוטרים ("אני אשתין עליכם יא שרמוטות יא בני זונות").

לקראת ערב, בעת שנחקר, קילל חקאק את שני החוקרים, השתולל, ואף החל לתקוף אותם פיזית. שוטרים נוספים שהגיעו הצליחו להשתלט על חקאק.

בכתב האישום, שכאמור הוגש לבית המשפט הבוקר, מואשם ישראל חקאק בשורה ארוכה של עבירות חמורות, ובראשן שני מקרים רצח באדישות, הפקרה אחרי פגיעה, שימוש ברכב ללא רשות, חבלה במזיד, נהיגה ללא רישיון נהיגה (במשאית שאותה גנב), נהיגה ללא פוליסת ביטוח בת-תוקף, וכן בשורה תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות. בכתב התביעה מצוינים 53 עדי תביעה, מהם שוטרים רבים, וכן עדי ראייה שהיו במקום הרצח.

המקרה הבלתי נתפס הזה, שבו נרצחו בדם קר אייל יהודה ז"ל ומאור בן דוד ז"ל, מהווה שיא חדש ומשמעותי באלימות בכבישי ישראל, והוא היה אמור לקבל במה נרחבת הרבה יותר בתקשורת אלמלא מלחמת חרבות ברזל שפרצה בבוקר שלאחר מכן – שבת 7.10.23. אנחנו במערכת פול גז עוקבים מקרוב אחר המקרה, וכמובן נמשיך לעדכן על כל התפתחות במהלך המשפט.

אייך יהודה ז"ל
אייל יהודה ז"ל

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

4 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  רק חסר שהשופטים יתנו לו עונשים חופפים. לא אתפלא אם גם זה יקרה, בהכירנו את מערכת המשפט החלשה שלנו. כן, גם מחוקקים וגם שופטים. רק מצטברים ועד המוות!

 2. Avatar

  אני בהלם. בשביל מקרים כאלו של רצח במזיד ובכוונה תחילה עם ראיות מוצקות צריך עונש מוות.

 3. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  אנחנו אנשים טובים. מוסריים. מביש!

 4. Avatar

  רוצח שפל. הלוואי ויימק כל חייו בכלא

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן