דף הבית / ספורט / סיקורים / ליגת 'צוות עיוני' – סבב ראשון
1000

ליגת 'צוות עיוני' – סבב ראשון

כשאין ספורט מוטורי בחסות החוק נוצר ואקום, ואת הוואקום הזה ממלאים אנשים טובים

צילום: אייל מור

על מצב הספורט המוטורי אין טעם להרחיב את הדיבור. גם כשיש אנשים טובים שכנגד כל הסיכויים מנסים להרים פה מרוצים ואליפויות, המצב הבלתי נסבל מייאש אותם תוך זמן קצר, והמצב הנוכחי הוא שהספורט המוטורי מת, בחסות חוק הספורט המוטורי. רק בסוף השבוע התבשרנו על התפטרותו של ישראל ויליגורה מתפקיד מנכ"ל התאחדות הספורט המוטורי, בשל חוסר אפשרות לקיים אירועי ספורט, וזאת שבועות ספורים בלבד אחרי שאילן עזרא, היו"ר, התפטר גם הוא.

P1880245 (resize)בתוך העלטה הזאת יש נקודת אור בשם אריאל דדיה. כל כך הרבה אנשים מסביב מדברים ומדברים, אבל דדיה, בולדוזר מקומי, פשוט עושה. בדרכו הצנועה והתכליתית הוא פשוט מכוון למטרה, ומגיע אליה, בלי להסתכל על מה שמסביב. Keep it fuckin' simple – ככה זה נראה כשדדיה מעורב. אז אם אין מסלול מוטוקרוס – דדיה יבנה. ויתחזק. ויקיים לאורך שנים סופי שבוע של רכיבות מוטוקרוס. ואם אין אליפות מוטוקרוס כי חוק הספורט המוטורי מציב את כל החסמים האפשריים – דדיה ירים אחת. אצלו במסלול. ככה פשוט. איך אמרו אצלנו בשכונה כשהיינו ילדים? 'יש דשא יש משחק'. ככה זה גם אצל דדיה.

למזלו של דדיה יש לו חברים טובים שאוהבים אותו ומחוברים אליו בנימי נפשם. 'צוות עיוני' הם קוראים לעצמם, ואלו הם עומר נחום וששון וזיף, וגם חברים נוספים כמו רמי בן הרוש וברק ברוך. כל אחד מהם לקח חלק בהפקה, וביחד הם הרימו את הסבב הראשון מתוך שמונה שמתוכננים באליפות הדדיה-קרוס – אליפות המוטוקרוס שממלאת את הוואקום שנוצר בעקבות כך שספורט מוטורי לא קיים פה.

יבואן אופנועי המוטוקרוס לילדים סטומפ לקח חסות מלאה על האירוע (כך למשל כל ילד שרוכב על אופנוע סטומפ הוזמן להשתתף באירוע ללא תשלום), וכולם יחד הרימו אירוע עממי לתפארת על המסלול של דדיה, שנמצא בסמוך לפרדס חנה ונקרא בפי העם 'דדיה-קרוס'. מתחם סגור למתחרים, צליות לקהל (כמה מאות אנשים), מערכת הגברה עם כרוז ומוזיקה – מה עוד צריך?

71 רוכבים הגיעו כדי לקחת חלק באירוע, מהם לא פחות מ-30 ילדים בגילאי 8 עד 14. על הנתון הזה שווה להתעכב לרגע, שכן הוא ההוכחה לכך שנוצרת פה תרבות מוטורית, גם אם בשוליים, וכי יש רעב למוטוקרוס כספורט עממי.

המקצים

לא פחות מ-7 קטגוריות השתתפו באירוע, מהן 3 של ילדים – ג'וניורס, סופר-ג'וניורס, וקטגוריה ייעודית לאופנועי סטומפ, ו-4 של בוגרים – עממית, סניורים, פתוחה ומקצועית.

P1880707 (resize)במהלך היום נראו מאבקים יפים בכל הקטגוריות, כשבחלק מהמקצים ראינו קרבות של ממש. כך למשל בקטגוריה המקצועית, שבה שלט גב סלע שליטה מוחלטת בשני המקצים, אולם הקרב על המקום השני בין חיים אוחנה לארבל וקסלר היה מרשים, עם המון עקיפות ובלוק-פסים, ובסופו של יום כל אחד מהם זכה במקום השני פעם אחת. בקטגוריה העממית נערך מקצה אחד, שבו ניצח אבירם כוכבי, כשאחריו שגיא צרפתי ועומר גניש.

בסניורים חלקו את הניצחונות יריב לוי ורמי בן הרוש, כשרובי מיכאלי מסיים שני. יפה לראות את בן הרוש מסיים מקצה, ומיד רץ מיוזע ומתנשף בחזרה לעמדת הכרוז. בקטגורה הפתוחה ניצחון ומקום שני ליוסף דורני, כשאברהים אלחמידי ויוני קלאס נמצאים במקומות השני והשלישי.

נשארנו עם הילדים. בסופר-ג'וניורס הקטנטנים והחמודים שליטה של אקרם אלחמידי שמנצח את שני המקצים. אחריו בן אלמגור ואיתם מססה. בג'וניורס שליטה של עילאי מיכאלי עם צמד ניצחונות, כשאחריו דביר ארדזי וסוף סלע חולקים את המקומות השני והשלישי. המקצה הזה, אגב, היה חזק מאוד והציג רמה גבוהה של רכיבה. ובקטגוריית סטומפ, שמנתה 12 מתחרים, ניצחון ומקום שני לאיתמר ולדמן, כשאחריו תומר סטארדינר וליאם שמואלי.

החברים מצוות עיוני הרימו אירוע עממי יפה ומכובד, וכמות המשתתפים הגבוהה, ובמיוחד הילדים, מוכיחה שיש רעב גדול לספורט מוטורי בכלל ולמוטוקרוס בפרט. לכן אירועי 'צוות עיוני' מתוכננים להמשיך להתקיים, כשהסבב הבא מתוכנן ל-20.6.15.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Le-Mans-2019-001

MotoGP לה-מאן: מרקז סוגר להונדה 300 ניצחונות

לא היו דרמות גדולות בלה-מאן; מרקז מנצח בפער, אחריו 3 דוקאטים, רוסי הימאהה הראשון, ורינס ולורנזו נעלמו מאחור

תגובה אחת

  1. מעניין שלצוות "עיוני", דדיה, הרוש, ברוך וכו' מאפשרים לעשות אירוע, ועם זאת לכץ, רבינוביץ ופרידמן המשטרה מתנכלת.
    מעניין למה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO