דף הבית / גריד / לך תתמגן
מיגון

לך תתמגן

מיכאל, הבחור הרציני בחבורה שלנו, הרביץ כאן כתבה שעוסקת במיגון פלג הגוף התחתון. תחתון תרתי משמע, יש כאן פסקה שלמה על תחתונים ממוגנים, אשכרה.

שמעו, מיגון זה דבר רציני. באמת חשוב. אנחנו בעד להתמגן. אבל באותה נשימה אנחנו לא רוצים שאף אחד יחשוב שהוא חייב להתמגן לפני שהוא עולה על האופנוע. שכל אחד ייקח את הרכיבה שלו למקום הפרטי והשמח שלו. איש איש וראשו הוא. ואפרופו ראש, האביזר הבטיחותי הכי חשוב נמצא שם, בין האוזניים שלנו. אין בכתוב מטה לחייב אף אחד להתנהג בצורה מסוימת. בסוף היום אופנוע זה כיף. המקום האחרון בו אנחנו יכולים לקבל את החופש ולבטא את הייחודיות. תנו בראש.

הציוד הבסיסי של רוכב ממוצע מורכב מקסדה, מעיל רכיבה וזוג כפפות. בשלב מסויים, בין אם זה אחרי צפייה מרובה בסרטוני תאונות ביוטיוב או מחשבה מעמיקה על המשמעות של לעשות תאונה ללא מיגון, עולה הצורך למגן את הרגליים. חברות הציוד נותנות מענה לכל סוגי הרוכבים, החל ממי שצריך מיגון זמני לנסיעות קצרות ועד למי שרוצה להסתובב עם המיגון שלו כל היום עליו.

חשוב לציין שכשחושבים על מיגון הרגליים בדרך כלל מתעמקים במיגון הברכיים עצמן, אבל בפועל קיים מיגון לצידי הירכיים ועצם הזנב – אזורים פגיעים מאוד שבאים במגע עם הכביש במקרה של החלקה או תאונה.

הבסיסי ביותר – מגני ברכיים 

מגני ברכיים חיצוניים הם המענה המיידי לכל מי שצריך פתרון זמני למיגון הברכיים. יש בהם חומרים סופגי אנרגיה מלפנים שיגנו על הברך ממכה. וזהו. מה זאת אומרת זהו? הם לא בנויים לשרוד השתפשפות על הכביש אם היא לא ישירות על המיגון עצמו. אם תחליקו על הצד, הרצועות שאוחזות את המגן ייקרעו כמעט מיד והמגן יתפרק ויחשוף את הרגל שלכם. באופן עקרוני ללבוש אותם מעל המכנסיים זו טעות (אבל זה הולך מצוין עם וסט צהוב זוהר), מגן הברך אמור להיות לבוש ישירות על הגוף, מהודק. לבישה של מגן ברך מעל למכנסיים מגבירה את האפשרות שהוא יסתובב בזמן מכה ולא יבצע את תפקידו כראוי.

image001 (2)
גור רובוטריקים

טייטס ממוגן

הפריט הזה מתוכנן כתחתון מבד מנדף זיעה, עם כיסים שמגיעים עם מיגונים לצידי הירכיים ובחלק מהמקרים לעצם הזנב. התחתונים מאפשרים לרוכב להיות ממוגן מפני פגיעה באזורים האלה, בלי הצורך לקנות מכנסיים ייעודיים (למרות שאולי תצטרכו ללבוש מכנסיים במידה אחת גדולה מהמידה הרגילה שלכם כדי שיהיה מקום לאכלס את המיגונים).

image002 (2)
מיכאל, הפעם קצת הגזמת

מכנסיים משולבי מיגון ועשויים בד עמיד לשפשוף

זה התחום הכי פופולרי ורווי במוצרים – החל ממכנסי דגמ"ח בסיסיים עם מגני ברכיים ועד לג'ינסים שנראים כמו מכנסיים רגילים אבל עשויים בד קוולאר שעמיד מאוד לשפשוף, מגיעים עם מגני ברכיים, ירכיים, והגנה על עצם הזנב. אם אתם רוצים מכנסיים שתוכלו להסתובב איתם בנוחות בלי להיסחב עם ציוד או לקשור ולהחליף אותם – זה מה שאתם צריכים. לטעמי האישי – ג'ינס מקוולאר מלא אמנם יספק את ההגנה המקסימלית, אבל הוא חם מדי ולא נוח לקיץ הישראלי – מיגון שאנחנו לא לובשים לא מגן עלינו, ואם הוא לא נוח לנו לא נלבש אותו.

התחום החם ביותר הוא קוולאר משולב בד קול-מקס מנדף זיעה, שמציג את הפשרה האופטימלית כך שלא נסבול ללבוש אותו יום שלם ועדיין נקבל הגנה משמעותית בזמן החלקה. במכנסיים ממוגנים הדגש העיקרי הוא שהמכנס לא יהיה משוחרר באזור הברכיים אלא ישב צמוד – הן על ידי רצועה ייעודית או בכך שהבד באזור הזה יהיה נצמד ויבטיח שמגן הברך לא יברח לצדדים בזמן החלקה.

image004
מכנסי רכיבה? בלי מגפיים? בלי מגני ברכיים ובלי וסט זוהר?!

מכנסי בד ייעודיים עשויי בד / קורדורה / עור אלה מכנסיים שמותאמים למי שצריך מכנסיים בעיקר לטיולים – היות והוא לא ממש שימושי ביום-יום. החל ממכנסי רשת שמזרימים המון אוויר והם נעימים מאוד בקיץ, ועד למכנסי עור עם סליידרים שהם פשוט חלק תחתון של חליפת רכיבה מלאה. עוד בנישה הזאת קיימים מכנסיים שמתוכננים ללבישה מעל למכנס רגיל רק לזמן הרכיבה עצמה – המכונים Overpants. כמו בדגשים הקודמים – חשוב לוודא שהמיגון יושב צמוד ולא זז על הרגל ובירכיים, אחרת הוא יזוז הצידה בזמן תאונה ולא יספק הגנה. מבחינת הבד – היינו ממליצים שאם כבר אתם קונים פריט ציוד המיועד לטיולים בלבד, להשקיע בכזה שעשוי מבד חזק וממוגן שישמור עליכם בעת החלקה – כלומר קורדורה ומעלה. 

image006
אם המכנסיים שלך מסוגלים לעמוד בעצמם זה הזמן לזרוק אותם לכביסה

 

אודות מיכאל סמטנוב

Avatar
פריק של ציוד רכיבה, נשוי לאופנוענית מגניבה, ואומרים שגם מבשל לא רע...

עשוי לעניין אותך

SYM MAXSYM 400 (3)

נוסטלגיה: סאן יאנג מקסים

המקסים (Maxsym) 400 היה הקטנוע הראשון בנפח בינוני של סאן-יאנג בשנת 2011, וכמה שנים לאחר מכן כבר הגיעה גרסת ה-600 שלו שהפכה להיות רבת-מכר בישראל

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן