דף הבית / טיולים / מאות מתחילים, בשטח
offroad-begginers-018

מאות מתחילים, בשטח

יותר מ-250 רוכבי אנדורו הגיעו למפגש 'מתחילים בשטח' בשישי האחרון; מפגש השטח הגדול ביותר שראינו

צילום: הילה פנלון, אלי שמר; צילום רחפן: אלדד אלוני – Skypro

'מתחילים בשטח' היא קבוצת פייסבוק שקיימת כשנתיים. היא החלה כקבוצת וואטסאפ של כמה חברים, עברה לפייסבוק, הלכה וגדלה, וכיום מונה כ-2,000 רוכבים – רובם ככולם פעילים. הרוכבים האלה מצאו בית חם ושותפים לתחביב מכל הארץ, לעזרה הדדית ולאווירה ביתית, וכל זה בלי הרבה אגו.

את הקבוצה הקים יוסי מלכה, אשדודי צעיר שהחל לרכב בשטח לפני כמה שנים והתאהב. הוא אמנם מוגדר כמנהל הקבוצה, אבל החברים מעידים שאין לו באמת עבודה קשה מפני שרוח הקבוצה והפעילויות בה לא דורשות באמת ניהול, בטח שלא אגרסיבי. החברים דואגים לרוח חיובית ולפרגון הדדי, והקבוצה הולכת וגדלה בקצב מסחרר.

אבל בחודש האחרון, כך מסתבר, למלכה הייתה המון עבודה. הוא ארגן מפגש קבוצתי וחשב לתומו שבמקרה הטוב יגיעו כמה עשרות, אבל הופתע כשההתלהבות הייתה גדולה, וכמעט 300 רוכבים אישרו הגעה. התכנון היה לצאת לרכיבה בבוקר, קבוצות-קבוצות, ובצהריים להגיע לנקודת המפגש ל'על האש' המוני. מלכה היה זה שארגן את הרישומים, הרוכבים והקבוצות, יחד עם כמה חברים שהתנדבו לעזור.

השורה התחתונה היא שבשישי האחרון  בשעת בוקר מוקדמת הגיעו לתל-חדיד יותר מ-250 רוכבים, לא כולם מתחילים, למפגש האנדורו הגדול ביותר שהתקיים בישראל.

אחד יוסי מלעה ומאחוריו מאות מתחילים בשטח
אחד יוסי מלכה ומאחוריו מאות מתחילים בשטח

הרכיבה כאמור התבצעה בקבוצות של כ-10 רוכבים, כשלכל קבוצה מוביל וכל קבוצה רוכבת במסלול שקבעה מראש באחד ממסלולי הסביבה (ולא חסר). אחרי הרכיבה נשארו רוב הרוכבים לארוחת צהריים, בירה והמון רוח חיובית.

המפגש הענק הזה חימם לנו את הלב מכמה סיבות. ראשית, הוא ההוכחה החיה בשטח שתחום האנדורו בישראל נמצא בפריחה חסרת תקדים. אנחנו רואים את מספרי הכלים שנמכרים, אבל עכשיו אנחנו גם רואים את האנשים שמאחורי המספרים. רוכבים בני 20, 30, 40, 50 ויותר, אוכלוסייה מגוונת, אנשים שגילו את התחום הנהדר הזה, שכל כך מתאים לישראל ולישראלים. כבר כתבנו ש"אנדורו זה המילואים החדש", והנה, אין הוכחה יותר טובה מזו. שנית, בגלל האווירה, שהייתה מלאה אנרגיה חיובית. ככה בדיוק צריך להתייחס לתחביב הזה.

אנחנו נהנינו מאוד, ואם אתם רוכבים בשטח – מתחילים או לא – אנחנו ממליצים לכם להיכנס לקבוצת מתחילים בשטח וליהנות מהאווירה המיוחדת שבה.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם, שבה נהרג רוכב דוקאטי קרלין דאן, עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO