דף הבית / חדשות / מטה המאבק בעליית מחירי ביטוח החובה מוקם מחדש
8

מטה המאבק בעליית מחירי ביטוח החובה מוקם מחדש

מטה המאבק בעליית מחירי הביטוח קורם עור וגידים. בתכנית: פעילות מול משרד האוצר ובתקשורת, וכן שיתוק צירי התנועה בגוש דן

העלייה הצפויה במחירי ביטוח החובה גרמה להדים רבים בקרב רוכבי הדו-גלגלי, בעיקר ברשתות החברתיות. גולשים רבים התרעמו על המהלך של משרד האוצר, שצפוי להעלות את מחירי ביטוח החובה לדו-גלגלי בכ-20% כבר בינואר הקרוב.

גורמים שונים בענף הדו-גלגלי התאגדו ויצרו מחדש את 'מטה המאבק להורדת ביטוח החובה לד-גלגלי', אותו מטה שפעל בשנת 2009 כנגד העלייה הדרמטית במחירי ביטוח החובה שאותה הוביל מי ששימש כמפקח על הביטוח במשרד האוצר – ידין ענתבי. המטה המחודש כולל מספר אנשים, אך הוא עדיין בשלבי הקמה ואינו מגובש סופית.

מטה המאבק החדש דורש כמובן לעצור לאלתר את העלייה הצפויה במחירי ביטוח החובה לדו-גלגלי, אולם מנצל את ההזדמנות על מנת להעלות דרישות נוספות הנוגעות לביטוח חובה לדו-גלגלי: הורדת תעריפי ביטוח החובה לדו-גלגלי והשוואתם למקובל בחו"ל, כלומר הפחתה של כ-50% במחירי ביטוח החובה לדו-גלגלי, השוואת מחירי ביטוח החובה בין מכוניות ודו-גלגלי, קביעת תעריפי הביטוח לפי דרגות רישיון הנהיגה (A, A1, A2) ולא לפי קטגוריות נפח המקובלות כיום, אפשרות לבטח בביטוח חובה את הנהג ולא את הרכב – לפי המודל האמריקאי, ואפשרות לביטוחים מוזלים על-ידי תקרת פיצוי נמוכה יותר.

במטה המאבק מוסרים שהם יפעלו בשני מישורים ראשיים – הראשון הוא פעילות מול האוצר ובתקשורת והשני פעילות שטח (הפגנות) שבמהלכה ישותקו צירי התנועה בגוש דן.

מועדון האופנועים הישראלי, הגוף שהיה שותף בכיר במטה המאבק של 2009, ייקח חלק בפעילות של מטה המאבק 2016, אולם רק במישור של פעילות מול משרד האוצר והתקשורת. זאת משום שבמועדון האופנועים לא מאמינים בפעילות 'אלימה', שלא ממש הוכיחה את עצמה ב-2009.

אנחנו כמובן עוקבים צמוד ונמשיך לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

2 תגובות

 1. אני קורא לכל בעלי הביטוחים השונים לבטל את הביטוחים ( כל ביטוח אפשרי) ולדרוש החזרים מחברות הביטוח.
  במקמביל לדרוש מהמדינה פתיחה של שוק חברות הביטוח לחברות זרות מחו"ל על מנת שתהיה תחרות בר קיימה בשוק הביטוחים בתוכם ביטוח החובה.

  סוג כזה של אלימות יוריד את הטייקונים על הבירכיים ויאלץ את המושחתים מהכנסת, הממשלה ושאר קשרי ההון שלטון להוריד מחירים.

  מרד צרכנים – זה מה שצריך!!!!

 2. Avatar

  אני חושב שמחאה היא נדרשת, חובה לפעול בנושא ואסור להשאר אדישים לאי שיוויון בין משתמשי הדרך.
  יחד עם זאת אני חושב שלפגוע בכלל הציבור ולמנוע מהם להתנייד לאן שהם צריכים לא ישמיע את קול הרוכבים בצורה מכובדת. לדעתי אפילו יצור התנגדות מצד האוכלוסיה כי אי אפשר לשכנע אנשים שאתה צודק בשימוש בכוח.
  חייבים למצוא דרך טובה יותר שלא תפגע במשתמשי הדרך (שאגב בתוכם נמצאים בעלי תפקידים חשובים שעיכובם יכול לגרום לפגיעה באנשים נוספים.( למשל אחיות ורופאים, עזרה ראשונה וכו׳).
  אולי הפגנה מכובדת עם שלטים ופליירים שמבהירים את מטרתנו? אולי ביצירת לחץ בתוך המפלגות בדרך כלשהי? כרגע אין בידי את התשובה אך אני בטוח שאפשר למצוא דרך אפקטיבית להשיג את המטרות מבלי להוסיף אנשים למעגל שונאי הדו״ג.

  אני מתכוון להשתתף במחאה ומקווה שהפעם נשיג בלימת העלאת מחירים ואפילו הורדת מחירים לתחום הסביר. כי היום המחירים הם הכל חוץ מסבירים. אנחנו רק רוצים מחיר סביר, לא יותר.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן