דף הבית / חדשות / מסלול המוטוקרוס באשקלון נהרס ושוטח
680

מסלול המוטוקרוס באשקלון נהרס ושוטח

מסלול המוטוקרוס הפיראטי שצפונית לאשקלון נהרס בסוף השבוע

מסלול המוטוקרוס בשטחים הפתוחים שצפונית לאשקלון, שנבנה לפני מספר שנים על ידי חובבי מוטוקרוס מהסביבה, נהרס לפני ימים אחדים על ידי מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

המסלול, בשטח כולל של כ-4 דונם, כלל כ-20 רמפות, והוא נבנה על ידי אלמונים על קרקע של המדינה בסמוך למחצבה הישנה. כאמור, המסלול שוטח בסוף השבוע על ידי ציוד מכני הנדסי כבד, והקרקע חזרה לרשות המדינה.

יואב ששון, מנהל מרחב ירושלים בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל: "מעבר להיבט המשפטי המגביל הפעלת מסלולים לספורט מוטורי, ללא רישיונות, הקמת המסלול על אדמות המדינה ללא אישור רשות מקרקעי ישראל היא עבירה פלילית של הסגת גבול בפני עצמה. המסלול פונה על ידי מפקחי הרשות, העוסקים בשמירה על קרקעות הציבור. במידה ומקימיו יאותרו הם יהיו חשופים לתביעה כספית שתוגש על ידי הרשות על עלויות הפינוי שנגרמו לקופת המדינה עקב פעילותם הלא חוקית – זאת ללא קשר להליך הפלילי. בנוסף חשוב לציין כי הפעלת מסלול מוטורי באופן פיראטי מהווה סכנה של ממש לרוכבים, לצופיהם ולעוברים במקום".

אנחנו יכולים להבין את רשות מקרקעי ישראל, אבל גם מזדהים לחלוטין עם בוני ומפעילי המסלול, שרצו ליהנות מספורט מוטורי במסלול סגור ובטיחותי. נקווה שייבנו מסלולי מוטוקרוס חוקיים נוספים פרט לזה שבווינגייט, לרווחת רוכבי המוטוקרוס הרבים.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

דנילו פטרוצי

מה דעתכם על מנצח MotoGP ללא רישיון?

בשעה טובה: דנילו פטרוצ'י, רוכב מרוצים מוצלח ומנצח מרוצי MotoGP שמדגדג את גיל 30, החליט להוציא רישיון נהיגה על אופנוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO