דף הבית / חדשות / מסלול המוטוקרוס של צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה
Champ-Factory-MX-Track-006

מסלול המוטוקרוס של צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה

צ'אמפ פקטורי וזיו כרמי חנכו לאחרונה מסלול מוטוקרוס חדש בפרדס חנה, המיועד להדרכות ולאימונים ומתאים לכל רמת רכיבה; זריקת מרץ אדירה למוטוקרוס הישראלי

צ'אמפ פקטורי – סוכנות ק.ט.מ בבעלותו של זיו כרמי המפעילה סוכנות מכירה, מוסך ומרכז הדרכות – חנכה לאחרונה מסלול מוטוקרוס חדש בפרדס חנה, המיועד להדרכות ולאימונים שוטפים. המסלול מאושר לפעילות על-ידי הרשות לנהיגה ספורטיבית, והוא מוגדר כמתקן קבע.

נכון לרגע זה המסלול בפרדס חנה הוא מסלול המוטוקרוס השלישי בישראל – אחרי מסלול וינגייט ומסלול הגלבוע. יחד עם זאת, זהו אינו מסלול מרוצים, אלא מסלול הדרכות ואימונים שבו יעבדו המדריכים של צ'אמפ פקטורי באופן שוטף בעיקר עם ילדים ועם נוער, כשפעילות המסלול תכלול ימי הדרכה בודדים, חוגים קבועים, וכן אימונים שוטפים של רוכבי המועדון. המסלול מאושר על-ידי הרשות לנהיגה ספורטיבית כמתקן קבע, כך שהרכיבה בו חוקית לחלוטין מגיל 8 עם רישיון נהיגה ספורטיבית או ללא רישיון בליווי מאמן / מדריך מוסמך על-ידי הרשות לנהיגה ספורטיבית.

המסלול החדש של צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה (צילום רחפן: ניר עמוס)
המסלול החדש של צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה (צילום רחפן: ניר עמוס)

אחד היתרונות של המסלול החדש הוא שמדובר במסלול ללא אלמנטים מפחידים או מסוכנים, וכך יוצא שכל רוכב בכל רמה יכול לרכוב על המסלול בקצב שלו ו'לשטוף' אותו – החל מילדים שעושים את צעדיהם הראשונים ושאינם קופצים, ועד רוכבים מקצועיים שירכבו מהר ו'ינקו' את כל הקפיצות. כל רוכב בכל רמה ימצא במסלול את הקצב שלו, וכאמור יוכל לרכוב עליו באופן זורם. כך, אגב, גרף השיפור של כל רוכב הוא תלול למדי, והנתונים הללו הופכים את המסלול למצוין עבור ילדים ורוכבים מתחילים, אבל לא רק.

המסלול יושב על קרקע שטוחה עם אדמה אדומה, כששטח המתחם הכולל הוא כ-20 דונם, והמסלול עצמו יושב על 10 דונם. המסלול באורך כולל של 700 מטרים (התכנון להאריך בעתיד ל-900 מטרים), והוא כולל 8 פניות ו-8 קפיצות – מהן 5 טייבלים, שני 'דאבלים' שהם יותר צמד באמפים כפולים, ועוד סטפ-אפ אחד. הפניות כולן עם 'ברם' התומך את האופנוע במהלך הפנייה. הקרקע כאמור אדומה, ויש מערכת השקיה קבועה אשר מרטיבה את הקרקע ומאפשרת רכיבה נוחה ללא אבק ועם אחיזה טובה. פרט לכך המתחם כולל חניון רכבים רחב, מבנה הדרכה והלבשה, פיטס לרוכבים ולאופנועים, וכן סככות צל ושירותים. בעתיד מתוכנן לקום גם מסלול אנדורוקרוס, על שטח של כ-6 דונמים.

כאמור, המסלול ישמש לאימונים ולהדרכות רכיבה, ועל מנת לרכוב במסלול יש ליצור קשר עם צ'אמפ פקטורי.

צפו בווידאו: מסלול המוטוקרוס החדש של צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה

צילום: ניר עמוס; עריכה: אביעד אברהמי

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Honda-Dream-Dealer-Launch-13

בשלישי: לילה לבן בהונדה אופנועים

בשלישי הקרוב יתקיים בהונדה לילה לבן - ערב מכירות אופנועים וציוד עם הנחות גדולות על אופנועים וקטנועים, על ציוד רכיבה ועל ביגוד ממותג של הונדה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן