דף הבית / אנשים / מקום ראשון לישראלי במרוץ אקסטרים אמריקאי
IMG-20150613-WA0069

מקום ראשון לישראלי במרוץ אקסטרים אמריקאי

מוש כהן מנצח בקטגוריית Intermediate במרוץ האקסטרים-אנדורו האמריקאי Last Dog Standing

כתב: אלעד ששון

אתמול (שבת) התקיים בפעם החמישית אחד ממרוצי האקסטרים-אנדורו הקשים שיש בסצנה האמריקאית – ה-Last Dog Standing. מרוץ שמפיק מועדון האופנועים – כלבי פריירי (Prairie Dogs MC) במסלול גלן הלן בקליפורניה.

השלישייה הישראלית בוחנת עצים למנגל שאחרי המרוץ
השלישייה הישראלית בוחנת עצים למנגל שאחרי המרוץ

המרוץ מתחיל בפרולוג, אבל של קטגוריית הפרו בלבד, ומיד אחריו מזנקות שאר הקטגוריות (Novice, Intermediate, ,Expert) לשלב הראשון – LDS1  – הקפת אנדורו קשה מאוד של כ-20 ק"מ המשלבת תוואי שטח קשה ומכשולים טבעיים ומלאכותיים קשים. לרוב הקפה זו לוקחת 45-60 דקות למתחרה המהיר ביותר משורות האקספרט, ועל מנת לעלות לשלב הבא – LDS2 – צריך לסיים את ההקפה עד 60 דקות אחרי המוביל.

LDS2 – כל מי שסיים את השלב הראשון עולה לשלב זה. כאן מדובר על אותה הקפה, רק בתוספת כמה אלמנטים קשים. כאמור, לשלב זה מזנקים גם רוכבי קטגוריית הפרו.

כדי לעלות לשלב הבא והאחרון – LDS3 – צריך לסיים עד 45 דקות אחרי המוביל. נזכיר שבשלב זה המסלול קשה יותר, המוביל הוא פרו רענן (הם לא משתתפים ב-LDS1), ויש גם עייפות מצטברת מהשלב הקודם.

יורם לביא וחברים
יורם לביא וחברים

מי שהצליח לסיים בזמן ועלה לשלב השלישי – LDS3 – מתמודד שוב עם הוספת אלמנטים קשים, והפעם מדובר ב-3 הקפות רצופות של המסלול שצריך לסיים במסגרת הזמן המותרת – שזה כבר ממש קשה. בשנה שעברה, למשל, רק שישה סיימו מתוך מאה.

השנה לראשונה השתתפו 3 ישראלים – יורם לביא (ק.ט.מ 300EXC), שבאמתחתו כבר אין ספור מרוצים בינלאומיים (רומניאקס, באחה 500, באחה 1000, סיקסדייז ועוד), משה כהן (ק.ט.מ 200EXC), שכבר קטף מספר גביעים מקומיים באליפות האנדורו שלנו וזה המרוץ הראשון שלו מעבר לים, וליאור (ק.ט.מ 300EXC) – ישראלי נוסף שמתגורר בלוס אנג'לס. שלושתם התחרו בקטגוריית ה-Intermediate .

נתחיל מהסוף:  לשלב השלישי, LDS3, לא הגיע אף אחד מהשלושה.

צמיג בגודל ראש שלך!
צמיג בגודל ראש שלך!

את ה-LDS1 מוש סיים ראשון מבין השלושה ובמקום 20+ בכללי. את ה-LDS2  יורם וליאור לא סיימו בעקבות נפילות ותקלות, כגון מגע במתנע החשמלי באופנוע של יורם שעשה בעיות, ונפילה שבעקבותיה נפתח פקק הדלק וכמעט כולו נשפך, מה שאילץ את יורם לרכב במוד של רק להגיע לסוף על ליטר הדלק שנשאר.

את אותה הקפה שנייה, LDS2, סיימו 8 פרו ,11 אקספרטס ו-1 אינטרמדיאט, שזהו מוש שהביא תוצאה מעולה. 12 מתוכם הצליחו לעלות לשלב השלישי ולסיים בזמן גג.

מוש סיים ראשון בקטגוריה שלו ו-15 בכללי! הישג מעולה ומכובד מאוד, במיוחד כשאת המקומות הראשונים תופסים שמות כמו קודי ווב, מייק בראון, קולטון האקר ואחרים ברמתם.

ברכות ממערכת WheelZ.

הישראלים מחייכים. פה זה לפני המרוץ...
הישראלים מחייכים. פה זה לפני המרוץ…
גם מוש מבסוט, נראה לנו שפה זה כבר אחרי...
גם מוש מבסוט, נראה לנו שפה זה כבר אחרי…
וכך יורם נראה תוך כדי...
וכך יורם נראה תוך כדי…

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

2 תגובות

  1. Avatar

    מוש, יא תותח! כל הכבוד!

  2. Avatar

    כבוד! כיף גדול לקרוא ולראות.
    יורם נטש את מקסיקו?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן