דף הבית / חדשות / נחנך מסלול המוטוקרוס בווינגייט
miri-regev

נחנך מסלול המוטוקרוס בווינגייט

מסלול המוטוקרוס בווינגייט נחנך היום במעמד שרת התרבות מירי רגב; לפי דבריה - יש מקום לאופטימיות בספורט המוטורי

קשה להפריז בחשיבות האירוע שקרה היום: מסלול המוטוקרוס הקבוע במכון וינגייט נחנך היום באופן רשמי בנוכחות שרת הספורט, מירי רגב, וכן מנכ"ל מכון וינגייט, יו"ר הרשות לספורט מוטורי ובכירים נוספים.

זוהי הפעם הראשונה שיש מסלול מוטוקרוס חוקי וקבוע בישראל, וזה קרה בזכות הירתמות לעניין ודחיפה של מספר גורמים במשך זמן רב: ראשית ההתאחדות בראשות שון בן-יקר, אך גם בעזרה של איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי ופעילים נוספים בענף.

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הגיעה היום על מנת לגזור את הסרט ולחנוך את המסלול. רוכבי המוטוקרוס – ילדים ובוגרים – עלו למקצי ראווה והציגו את יכולותיהם במסלול, לעיניהם של השרה והבכירים. לאחר מכן השרה נשאה דברים והדגישה את כוונותיה לתמוך ולטפח את הספורט המוטורי בישראל.

פעילות במסגרת מדיניות שרת התרבות והספורט לקידום וטיפוח הספורט המוטורי בישראל:

  1. השרה החליטה על הכפלת התקציב לספורט המוטורי, כך שיעמוד על 5 מיליון ש"ח בשנת 2016. התקציב יועבר ממשרד התרבות והספורט להתאחדויות הספורט המוטורי, וישמש לקיום אימונים, הדרכות, הכשרות ואירועי נהיגה ספורטיבית.
  2. משרד התרבות והספורט העמיד לראשונה תקציב בסך 4 מיליון ש"ח להקמת מתקן אספלט אשר מתוכנן להיבנות עד סוף שנה זו בעיר ערד.
  3. השרה כינסה דיון מיוחד לצורך מיפוי פערים בסוגיות השונות בספורט המוטורי. בדיון השתתפו יו"ר ההתאחדות הספורט המוטורי, נציגי התאחדות הרכבים, ספורטאים, מאמנים ויבואנים.
  4. השרה מירי רגב הורתה על קידום מתקן אספלט לספורט מוטורי בקנה מידה בינלאומי בתכנית הלאומית למתקנים 2020 של הטוטו.
  5. השרה העניקה בפעם הראשונה פרס ההצטיינות בסך עשרות אלפי שקלים לשלושה ספורטאים בענף האופנועים אשר השיגו הישגים משמעותיים בזירה הבינלאומית.

שון בן יקר, יו"ר התאחדות הספורט המוטורי בישראל:

"גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד קטן. הפעם עשינו צעד ענק יחד עם הרשות לנהיגה ספורטיבית, מכון וינגייט והיבואנים לקידום הספורט מוטורי במדינת ישראל. אני גאה לומר שמעכשיו יש מסלול קבוע וחוקי במדינת ישראל. אני רואה את הכמות ההולכת וגדלה של מתאמנים צעירים בגילאים 8-15 וזה מחממם לי את הלב. אין ספק כי דור צעיר זה הינו הבסיס והליבה של ספורטאים גדולים שיצאו וייצגו את מדינת ישראל".

אירוע היסטורי עם חשיבות גדולה, ויותר מכך – עם אופטימיות לעתיד. בסוף יהיה פה טוב.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן