דף הבית / חדשות / ניתן גזר הדין לנהג שהרג רוכב בתאונה והאשים את אשתו
WhatsApp Image 2020-05-13 at 17.13.14

ניתן גזר הדין לנהג שהרג רוכב בתאונה והאשים את אשתו

ניתן גזר הדין בסאגה המקוממת של נהג שהתנגש חזיתית באופנוען, גרם למותו, והפעיל על אשתו לחץ לקחת על עצמה את האשמה ולהודות בגרימת מות הרוכב; 3.5 שנות מאסר

מנצור קטלן פגע בשנת 2019 ברוכב האופנוע אייל ויטקובסקי בת"א, וגרם למותו. לאחר התאונה הוא איים ולחץ על אשתו לקבל את האחריות על התאונה. היא כבר הואשמה בגרימת מותו, אך לאחר שנתגלו ראיות חדשות הוא הואשם בגרימת מוות ברשלנות שדינה עד שלוש שנות מאסר בלבד. לקח למערכות המשפט 4 שנים על-מנת להגיע לגזר הדין.

בתאריך ה-17 בספטמבר 2019 אירעה ברחוב ראול ולנברג פינת רחוב משמר הירדן בשכונת רמת החיל בתל-אביב תאונת דרכים בין רכב פרטי לאופנוע. הרוכב אייל ויטקובסקי (49) נפצע קשה בתאונה ופונה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו. אייל היה אחד מהפעילים המרכזיים ב'מועדון האופנועים הישראלי' במשך שנים רבות, והוא תפעל את מזכירות המועדון במסירות.

עד כאן עוד סיפור של תאונת דרכים טראגית, אך לא כך הדבר.

בתום חקירת התאונה הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, ב-1 בדצמבר 2019, כתב אישום על גרימת מוות ברשלנות נגד רעייתו של הנהג בפועל, לאחר שזו דיווחה כי נהגה ברכב הפוגע. רישיונה נשלל עד תום ההליכים ונקבע דיון להקראת כתב אישום בחודש אפריל 2020. בחודש ינואר האחרון חלה התפנית בסיפור הטראגי הזה. קטלן התלוננה במשטרה נגד בעלה, מנצור קטלן, בטענה שאילץ אותה באיומים לדווח כי היא נהגה ברכב, למרות שבפועל הוא היה זה שנהג. המשטרה פתחה בחקירה סמויה, שלוותה על ידי פרקליטות מחוז תל-אביב, במהלכה גילו החוקרים כי למנצור עבר פלילי קודם, בין היתר בגין נהיגה בעת פסילה, חבלה וסחיטה. הוא הורשע ב-30 עבירות תנועה שונות, בין היתר, כאמור, בנהיגה בזמן פסילה, שבגינה נידון למאסר בפועל למשך שישה חודשים.

בתום החקירה נעצר קטלן בחשד לגרימת מוות ברשלנות, בחשד לשיבוש הליכי חקירה והדחת עד, והשופטת שלומית בן-יצחק האריכה את מעצרו. על-פי כתב האישום, קטלן ובני משפחתו בילו בפארק סמוך לרחוב ראול ולנברג בתל-אביב. סמוך לשעה 22:15, כשעזבו את המקום, פנה קטלן שמאלה במקום אסור, חסם את נתיב הנסיעה של ויטקובסקי שנכנס לצומת באור ירוק, והוביל להתנגשות חזיתית. הרוכב פונה במצב קשה לבית החולים ונפטר כעבור מספר שעות. עוד מתואר בכתב האישום כי מיד לאחר התאונה הגיעה למקום אחותו של קטלן, רחל אהרון (34). קטלן ואחותו הפעילו מסכת לחצים ואיומים על אשתו על מנת שתטען בפני השוטרים שהיא הייתה זו שנהגה ברכב וגרמה למותו של רוכב האופנוע. לפי הפרקליטות, בזמן התאונה היו ברכבו של קטלן ילדיהם של אחותו יחד עם בנו. במשך כמה חודשים המשיך קטלן לאיים על אשתו שלא תחזור בה מגרסתה, ואף ניפץ את הטלפון שלה שהכיל ראיות מפלילות נגדו. בפרטים שהתבררו במשפט נטען כי כבר במהלך השבעה הגיע הנאשם לבית המשפחה על-מנת לדמות עצמו מתאבל ומבקש לנחם, תוך שהוא ממשיך לשקר ולהונות את המשפחה ורשויות החקירה ולשבש הליכים. באחד מדיוני המעצר התברר כי הנאשם הקליט פגישה זו עם האלמנה בשבעה.

כבר אז הייתה תרעומת רבה סביב האישום בגרימת מוות ברשלנות, שדינה עד שלוש שנות מאסר בלבד. משפחתו של אייל ויטקובסקי ז"ל פנתה למ"מ פרקליט המדינה בבקשה לשנות את חומרת הענישה ולהאשים את קטלן בהמתה בקלות דעת, שדינה עד 12 שנות מאסר. כאמור, בתום ארבע שנים ארוכות נגזר דינו של קטלן ל-3.5 שנים מאסר בפועל, 10 חודשים על תנאי ושלילת רישיון ל-15 שנים. זה דינו בישראל של נהג שביצע עבירת תנועה חמורה, פגע ברוכב אופנוע וגרם למותו, העלים ראיות וניסה לשבש הליכי משפט.

בתמונה: זירת התאונה שבה נהרג אייל ויטקובסקי ז"ל.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

2 תגובות

  1. Avatar

    קטלן הקטלני תרתי משמע.. פשוט בושה לעונש המגוחך לעבירת הריגה

  2. Avatar

    במקרה אני מכירה את הסיפור מקרוב. והכתבה לא מדוייקת בעליל. רק משרתת את התביעה וגאוות המשפחה.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן