דף הבית / חדשות / נצפה: טריומף חד-צילנדרי שיגיע מהודו
triumph_street_single_2

נצפה: טריומף חד-צילנדרי שיגיע מהודו

טריומף חד-צילינדרי חדש נצפה במבחנים ויגיע ישירות משיתוף הפעולה עם בג'אג' ההודית; יגיע על-מנת לתת מענה לרויאל אנפילד המתחזקת

שיתוף הפעולה החדש של טריומף עם קונצרן בג'אג' ההודי, אשר יאפשר לבריטים פלטפורמה לייצור ולשיווק אופנועים קטני נפח וכניסה לשוקים חדשים עבורם, יוצר את הדגם הראשון.

לפני כשנתיים יצאנו בבשורה על שיתוף פעולה חדש – בין טריומף לבג'אג' – אשר יאפשר ליצרנית הבריטית הוותיקה להיכנס לנישות ולשוקים חדשים לגמרי עבורה עם אופנועים ומנועים חדשים בנפחים שנעים בין 200 ל-750 סמ"ק.

הכלים יורכבו במפעלי בג'אג' שבהודו, על אותו פס הייצור שעליו מורכבות סדרות הדיוק קטנות הנפח של ק.ט.מ וכן אופנועי הכביש הקטנים של הוסקוורנה – הסוורטפילן והוויטפילן. שיתוף הפעולה העסקי בין ק.ט.מ האוסטרית לבין בג'אג' ההודית החל לפני עשור, והוא נחשב להצלחה מסחררת, שכן לסדרות הדיוק וה-RC נתוני מכירות נאים מאוד שהפכו את ק.ט.מ ליצרנית האופנועים הגדולה באירופה. בג'אג' גם מחזיקים 49% ממניות ק.ט.מ. בג'אג' נוסדה בשנת 1945 ועסקה במכירת כלי רכב דו ותלת-גלגליים, בשנת 1959 החלה לייצר גם כלי רכב. כאמור, גם טריומף מבקשים ללכת באותה הדרך. בטריומף ירוויחו את השוקים החדשים באסיה ובאירופה, וכן את הידע והיכולת לפתח ולייצר את האופנועים החדשים. בג'אג' יקבלו לידם את כל הפעילות וההפצה של טריומף בהודו.

בימים האחרונים נצפה הדגם הראשון שייצא במסגרת שיתוף הפעולה (כאן בתמונות שפורסמו באתר MCN). מדובר על מנוע סינגל בנפח שאינו ידוע בשלב זה. הדגם נושא קו עיצובי ברור ממשפחת דגמי הטריומף, כאשר ההשערה היא שמדובר על דגם או סדרת דגמים אשר ישאו מנועים בנפחים של 350 עד 500 סמ"ק. בתמונות ניתן לזהות שני דגמים – האחד עם חישוק קדמי בקוטר "17 וצמיגים בחתך כביש, ועוד סטייל סקרמבלר עם חישוק קדמי בקוטר 19″, צמיגים בחתך אדוונצ'ר, ומגני ידיים. יש מזלג קדמי הפוך, פנסי LED ומסך TFT. שאר הפרטים של המכניקה ואלקטרוניקה עדיין לא ידועים. בטריומף גם שמים את המטרה ישירות כנגד הרויאל אנפילד מטאור 350.

בטריומף מכוונים גבוה לשנים 2022 ו-2023, גם עם דגמי הכניסה וגם עם כניסה לתחום האנדורו ומוטוקרוס, עליהם הכריזו. נמשיך לעקוב ולעדכן.

כאן עם חישוקי "17 וצמיגי כביש
כאן עם חישוקי "17 וצמיגי כביש
וכאן עם צמיגי אדוונצ'ר ומגני ידיים
וכאן עם צמיגי אדוונצ'ר ומגני ידיים

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן