דף הבית / חדשות / סוזוקי: היאבוסה חדש מתקרב
Hayabusa-02

סוזוקי: היאבוסה חדש מתקרב

חרושת השמועות לא מוותרת לסוזוקי עם שמועות עוד יותר עקשניות לדגם יורו 5 חדש להיאבוסה

עולם הרשת לא מוותר לסוזוקי, ולפי כל הסימנים יוצג בקרוב מאוד דגם חדש של ההיאבוסה הגדול עם מנוע מותאם לתקנות יורו 5 ואלקטרוניקה מודרנית.

שמועות על היאבוסה חדש כבר קיימות מספר שנים, אך עד היום סוזוקי לא נגעו בדגם הספורט הגדול והוותיק שלהם. לא השתלם להם לעדכן אותו לתקנות זיהום האוויר החדשות והוא המשיך להימכר, כמו שהוא, בארצות הברית בלבד. איור אחרון ששוחרר, יחד עם סימנים שמגיעים מיפן, מעידים על כך שבסוזוקי כן בוחרים להמשיך עם הדגם ומעדכנים אותו בהתאם (התמונה בראש הידיעה היא אילוסטרציית מחשב שמבוססת על התמונה ששוחררה).

המנוע יגדל בנפח לכיוון 1,440 סמ"ק על-מנת לעמוד בתקנות יורו 5 לזיהום אוויר ובלי להתפשר על כוח, כשההספק יעמוד על סביבות 200 כ"ס. ה'בוסה' יקבל אלקטרוניקה עכשווית עם מערכת IMU מודרנית, בקרות אחיזה, קוויקשיפטר, ABS לפניות, פנסי LED, מסך TFT ועוד. מערכת הבולמים תהיה של קאיאבה, אם כי בסוזוקי לא יבחרו בשלב זה ללכת על מערכת סמי-אקטיבית חשמלית.

סוזוקי היאבוסה / בוסה / GSX1300R הפציץ בשנת 1999 וכבש את תואר האופנוע המהיר ביותר בייצור סדרתי, עם 313 קמ"ש לזכותו (ויש שטוענים שזה 330 קמ"ש). את זה הוא השיג ממנוע בנפח 1,299 סמ"ק (שעלה ל-1,340 סמ"ק בהמשך), 173 כ"ס וסביב ה-220 ק"ג יבש. הייעוד והעיצוב שלו היו ללקוחות שרוצים את הדבר הכי-הכי שיש לסוזוקי להציע. עולם השיפורים סביבו, בעיקר בארה"ב, היה מהפורים שיש. אנחנו שמחים שלדגם המיוחד הזה יש עוד סיכוי להמשיך ולטוס על הכבישים.

התמונה ששוחררה וגורמת לרשת לסעור בספקולציות
התמונה ששוחררה וגורמת לרשת לסעור בספקולציות

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Yamaha XT500 79 2

נוסטלגיה: ימאהה XT500 – הזה שניצח את הדקאר

ה-XT500 המקורי משנת 1976 נחשב לאחד האופנועים החשובים ביותר של ימאהה, נמכר בהמוניו ואף ניצח את ראלי פריז דקאר האימתני

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן