דף הבית / חדשות / סוזוקי מפתחת תזמון שסתומים משתנה
סוזוקי ויסטרום 1000

סוזוקי מפתחת תזמון שסתומים משתנה

האם סוזוקי תציג ויסטרום 1000 עם תזמון שסתומים משתנה? על פי תמונות של פטנטים שמגישה החברה ביפן, בהחלט נראה כך.

סוזוקי פטנט תזמון שסתומים משתנהיצרנית האופנועים היפנית סוזוקי מתחילה להראות סימנים של התעוררות. היצרנית לא ממש עומדת בקצב של השוק בשנים האחרונות, אך לאחרונה חזרה למרוצי ה-GP, יש שמועות על R1000 חדש שצפוי לצאת בקרוב, וכעת מגיעה הידיעה כי החברה מפתחת מערכת תזמון שסתומים משתנה שתיושם ככל הנראה על מנוע הויסטרום 1000.

ממש לאחרונה הציגה דוקאטי את הגרסה שלה לתזמון שסתומים משתנה במולטיסטרדה DVT, ונראה שסוזוקי אף היא להוטה ליישם את הטכנולוגיה שמאפשרת להוריד את צריכת הדלק ולעלות את ההספק במקביל. סוזוקי עובדת על מערכת שכזאת עוד משנת 2004 כך שלא מדובר במשהו שצץ יש מאין, אך לאחרונה הציגה החברה פיתוחים שמראים על התפתחות ממשית כמו מערכת הפעלה על ידי לחץ שמן לתזמון השסתומים, ונראה כי יש צעדים חיוביים לכיוון הצגת המערכת.

על פי השרטוטים שמופצים ברשת, נראה כי המערכת תיושם על מנוע הוי-טווין המניע את אופנוע האדוונצ'ר של החברה – הויסטרום 1000. לא ברור אם המערכת תוצג באופנוע חדש שרק יעשה שימוש במנוע, אך אם היינו נאלצים להמר היינו מהמרים כי ויסטרום הוא זה שיקבל את המערכת.

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

Vespa-GTS300-HPE-001

חדש בארץ: וספה GTS 300 בגרסת הומאז' למרוצים

הווספה GTS 300 בגרסת Racing Sixties מעוצבת בהשראת עולם המרוצים של שנות ה-60; המחיר: 34 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO