דף הבית / חדשות / סוזוקי: צעד נוסף לעבר אופנוע טורבו
סוזוקי רקרז'ן

סוזוקי: צעד נוסף לעבר אופנוע טורבו

על כוונותיה של סוזוקי לייצר אופנוע מוגדש אנחנו שומעים מזה שנתיים. החברה הציגה דגם קונספט העונה לשם רקרז'ן (Recursion) עוד בתערוכת טוקיו 2013. מאז לא קרה הרבה, אך לאחרונה השמועות החלו להתגבר וכעת מקבלות גם ביסוס עם הגשת פטנטים בנושא.

הגשות הפטנטים במדינות השונות הן מקור מעולה למעקב אחרי היצרניות, והקולגות שלנו בניכר עושים עבודה מעולה במעקב אחר הנושא. הגשת פטנט אמנם אינה ערובה לכך שאופנוע כזה או אחר יגיע לייצור, אך זאת בהחלט אינדיקציה על הכיוונים עליהם עובדות היצרניות. ממש לאחרונה אף דיווחנו על כך כי סוזוקי עובדת גם על תזמון שסתומים משתנה, גם כן על סמך פטנטים שהגישה.

סוזוקי רקרז'ן פטנטבעוד קאוואסאקי הציגה את ה-H2 בעל מגדש על, בוחרת סוזוקי בכיוון מעט שונה – מגדש טורבו הממוקם בקדמת האופנוע ואינטרקולר (מצנן ביניים לקירור האוויר המוגדש). בתרשים המצורף, ניתן לראות את המגדש עצמו, הממוקם לפני המנוע ועושה שימוש בגזי הפליטה (#30) ואת האינטרקולר (#28). בסוזוקי הציגו מספר פטנטים אופציונליים בהם היא בוחנת שימוש בסוגי אינטרקולר שונים, כך שנראה כי כרגע הפרויקט נמצא בעיקר בשלבים של מציאת כיוון אחד. בחלק מהתרשימים אף יש מסיכת חזית בעלת שני פנסים, שונה מאוד ממה שראינו בדגם הקונספט הראשוני של הריקרז'ן.

עדיין לא ברור מה הכיוון אליו מכוונת סוזוקי עם הוספת מגדש טורבו, אך לצערנו נראה כי הכיוון הוא יותר של חיסכון בדלק ובזיהום אוויר ולאו דווקא ביצועים. כך או כך, זה בהחלט יכול להיות הכיוון שיבחרו בו גם יצרניות נוספות, ומי שמתגעגע לאופנועי הטורבו של שנות ה-80, יכול להיות שיקבל את מבוקשו. נמשיך לעדכן.

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

Yamaha-YZF-R3-2-112

קורס בוחנים טכניים לכלים תחרותיים

לראשונה מזה תקופה ארוכה יוצא לדרך קורס בוחנים טכניים לכלים תחרותיים שיאפשר לבוגריו להשתלב בתחום המרוצים כבוחנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO