דף הבית / ספורט / סיקורים / סופרבייק: ראיי מפספס הזדמנות לקטוף את התואר
hi_DZ1_0236

סופרבייק: ראיי מפספס הזדמנות לקטוף את התואר

ג'ונתן ראיי והקוואסאקי מפספסים הזמנות לניצחון כפול נוסף ונאלצים לדחות את חגיגות האליפות

לא רק אצלנו חם. המסלול המלזי מקדם את פני הרוכבים עם מזג אוויר לוהט וטמפרטורה של 34 מעלות. וזה עוד לפני שהעניינים על המסלול מתחממים עוד יותר. מי שיזנקו מן השורה הראשונה לאחר מקצה הדירוג הם סייקס בראש ואחריו טורס וגינטולי, שבפעם הראשונה העונה מצליח להתברג לשורה הראשונה של הגריד ואף משיג בהמשך תוצאות נאות בשני המרוצים. מקס ביאג'י, שכמובטח מצטרף גם לסבב המלזי, מזנק רביעי, חמיש לואז, שישי דיוויס. אחריהם בשורה השלישית מתייצבים ג'ונתן ראיי ולאון האסלם, אלא שכידוע עבור ראיי המיקום על הגריד הוא חסר חשיבות ואינו מעיד על המקום שבו יסיים את המרוץ…

סייקס - על הפול
סייקס – על הפול

מקצה ראשון

ראיי מזנק מצוין ומתמקם שלישי כבר בפנייה הראשונה, אך סייקס בעקביות מגדיל את הפער מהמקום השני לכדי מעל 3 שניות ומותיר את דיוויס וראיי מאחור, כשהם בעצמם מתרחקים מכל היתר ונותרים לבדם במרדף אחריו. אולם 6 הקפות לסיום נראה שהצמיגים של סייקס לא מאפשרים לו לשמור על הקצב הגבוה, ומה שהחל באיבוד גובה קל הופך תוך 3 הקפות נוספות להישאבות מהירה לאחור עד למקום החמישי, בפער של כמעט 18(!) שניות מן המקום הראשון.

ראיי גובר על דיוויס בקרב איתנים בהקפה האחרונה, כשהשניים מחליפים מקומות ללא הרף עד לפנייה האחרונה לפני דגל השחמט. את המקום השלישי על הפודיום תופס לא אחר מאשר הקיסר הרומי בכבודו ובעצמו. וויילד קארד אמיתי.

תוצאות המקצה הראשון

 1. ג'ונתן ראיי
 2. צ'ז דיוויס
 3. מקס ביאג'י
 4. סילבן גינטולי
 5. טום סייקס
ראיי - עוד רגע אלוף
ראיי – עוד רגע אלוף

מקצה שני

פתיחה חזקה של ביאג'י וגינטולי ומאבק ביניהם בפנייה מספר 1 מסתיימת בהתרסקות של ביאג'י. טום סייקס חסר המזל נקלע למקום התקרית, אך מצליח להיחלץ ממנה ולחזור אל המסלול כשהוא ממוקם 17, אלא שהוא נופל בהמשך המרוץ ומסיים 14 בלבד, מאבד את המקום השני בטבלת האליפות וסופית את סיכוייו לזכות בה השנה. מי שמנצלים את המצב הם דיוויס וראיי, שעוד לא סגרו את החשבון מהמרוץ הקודם, ופער של 3 שניות ביניהם נעלם כלא היה בשתי ההקפות האחרונות של המרוץ – אלא שהפעם דיוויס, בפער של פחות מעשירית השנייה, לא נכנע לראיי, שנלחם כדי לסיים ראשון ולזכות בתואר האליפות עוד בסבב הנוכחי. טורס במרוץ מוצלח יותר מהראשון מסיים שלישי.

תוצאות המקצה השני

 1. צ'ז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. ג'ורדי טורס
 4. סילבן גינטולי
 5. מייקל ואן דר מארק
דיוויס - תצוגה מצוינת!
דיוויס – תצוגה מצוינת!

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 10

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 452 נק'
 2. צ'ז דיוויס, דוקאטי, 308 נק'
 3. טום סייקס, קוואסאקי, 295 נק'
 4. לאון האסלם, אפריליה, 259 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 186 נק

הסבב הבא יתקיים בעוד כחודש וחצי במסלול חרז (ספרד) בסוף השבוע של ה-20.9.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

55106_Haaker-Husq2019-Cudby-010

בהוסקוורנה חוגגים 100 אליפויות עולם

בהוסקוורנה מציינים את המספר העגול של 100 אליפויות עולם המתפרשות על פני 59 שנות מרוצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO