דף הבית / חדשות / עדכון: דין גופר אלוף הסופרספורט הרומני!
860

עדכון: דין גופר אלוף הסופרספורט הרומני!

אחרי בדיקות וערעורים - דין גופר זוכה באליפות כפולה - גם בסופרספורט וגם ברוקי'ז; הישג מדהים לישראלי הצעיר!

רק שלשום סיפרנו לכם שדין גופר, ישראלי בן 19 המתחרה באליפות רומניה בסופרבייק, זכה באליפות הרוקי'ז וסיים שני באליפות הסופרספורט.

ביממה האחרונה היו התפתחויות וכעת יש עדכון חשוב: דין גופר זכה גם באליפות הסופרספורט!

הסיפור הוא כזה: לסבב האחרון שנערך ביום ראשון הגיע גופר בפיגור של 23 נקודות ממוביל הטבלה, אלין נסידינו המקומי. חשוב לזכור שגופר התחיל את דרכו בקטגוריית הרוקי'ז, והצטרף לסופרספורט רק בסבב השלישי.

לסבב האחרון הצטרפו שלושה רוכבים מהירים במיוחד, רומנים ובולגרים, אשר מתחרים באליפויות שונות ברחבי אירופה. חלקם הצהירו שהם מגיעים לסבב האחרון על מנת לעזור לאלין לקחת את האליפות. חשוב לציין שבסבב האחרון לעונה מחולק, על פי התקנון, ניקוד כפול.

הרומני שניסה לחסום את גופר, נעל קדמי והתרסק...
הרומני שניסה לחסום את גופר, נעל קדמי והתרסק…

במרוץ עצמו גופר ניצח בפערים גדולים – 5.5 שניות מהמקום השני ו-57 שניות מאלין, הטוען לאליפות, שסיים רביעי. יחד עם זאת, אחד מהשלושה, אשר היה ממוקם רביעי לקראת הסיום, פרש ונכנס לפיטס לקראת סיום המרוץ על מנת לאפשר לאלין לסיים רביעי במקום חמישי. לא הכי ספורטיבי, אבל חוקי. במצב הזה, אם היה מחולק ניקוד ליגה רגיל, אלין היה אלוף הסופרספורט בפער של 11 נקודות מגופר. אולם כאמור, בסבב האחרון מחולק ניקוד ליגה כפול, מה שאומר שגופר מוביל על אלין בנקודה וזוכה באליפות הסופרספורט.

כאן נכנס לתמונה הרוכב שסיים שלישי – אנדריי אנסו, שביקש מהנהלת המרוץ לא לקבל ניקוד ליגה עבור המרוץ, וכך הניקוד שלו יעבור לאלין, שיזכה באליפות. אולם לפי תקנות הסופרבייק המקומיות, שנשענות על תקנות עולמיות, רוכב אשר נרשם למרוץ, שילם, השתתף וסיים – חייב לקבל נקודות. המארגנים דחו את בקשתו של אנדריי, והיום (שלישי) הוכרז רשמית שדין גופר הוא גם אלוף הסופרספורט הרומני לעונת 2015!

דין גופר - אלוף הסופרספורט הרומני לעונת 2015!
דין גופר – אלוף הסופרספורט הרומני לעונת 2015!

זהו הישג אדיר לישראלי הצעיר, שהציג במהלך העונה גרף שיפור תלול במיוחד ממרוץ למרוץ, ונראה שאם ימשיך ויתמיד הוא עשוי עוד להגיע להישגים מרשימים בתחום.

את דין גופר אימן במהלך העונה (וגם בשנים האחרונות) ניב חיימי, המדריך הראשי של אופנוען מאומן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Honda-CBR600RR-2021-009

הונדה CBR600RR החדש: עוד תמונות נחשפות

הונדה יחשפו את המפרט המלא רק בעוד שבוע, אך לבינתיים אנו מקבלים תמונות נוספות של ה-CBR600RR החדש לשנת 2021

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO