דף הבית / חדשות / עמותת המוטוקרוס: דורשים מיו"ר ההתאחדות להתפטר
mx-160430-0526-828x552

עמותת המוטוקרוס: דורשים מיו"ר ההתאחדות להתפטר

עמותת המוטוקרוס קוראת ליו"ר התאחדות הספורט המוטורי להתפטר, לפטר את הוועד הקיים ולהכריז על בחירות כלליות; בנוסף, עמותת הסופרמוטו דורשת לחזור להתאחדות

בשל הקיפאון העמוק של הספורט המוטורי בישראל, התכנסה אתמול עמותת המוטוקרוס לדיון חירום וקבלת החלטות לגבי העתיד. בדיון לקחו חברי הוועד של עמותת המוטוקרוס, וכן מספר רב של רוכבים פעילים אשר רשומים בעמותה.

לטענת חברי עמותת המוטוקרוס, התאחדות הספורט המוטורי לא עמדה בהתחייבויותיה בעונת 2016, וכן לא היה שיתוף פעולה ושקיפות. בעיה נוספת היא שעונת 2017 טרם החלה, וזאת על אף שעמותת המוטוקרוס העבירה להתאחדות תאריכים לכל העונה, בשיתוף עם עמותת האנדורו.

הטענה המרכזית של עמותת המוטוקורס היא שוועד ההתאחדות מורכב מנציגים שאינם מייצגים הלכה למעשה ענפים פעילים, וכפועל יוצא החלטות, הצבעות ובחירת יו"ר תמיד יקבלו רוב שאינו מייצג את דעת הספורטאים אלא בעלי אינטרסים זרים. דברים דומים, אגב, אנחנו שומעים מעמותת הסופרמוטו. מצב זה גורר את ההתאחדות להשקיע אנרגיות וכסף במקומות הלא נכונים עבור רוב הספורטאים הפעילים. אותם נציגים שמרכיבים את הוועד גם לא מחזיקים יכולות ביצוע ניהול ומנהיגות, כך על פי עמותת המוטוקרוס.

בישיבה התקבלו מספר החלטות שנוגעות ישירות לעמותה וכן להתאחדות:

  • ראשית, בעמותת המוטוקרוס החליטו על שיתוף פעולה מלא עם עמותת האנדורו ועם עמותת הסופרמוטו המקורית – זו שנמצאת מחוץ להתאחדות.
  • שנית, בעמותה דורשים בקשה מיידית, כתובה ומנומקת, בליווי עורך דין, לשינוי תקנון ההתאחדות, ניקוי הנציגים שאינם ראויים ומינוי ועד מנהל ראוי וייצוגי.
  • מאחר ויו"ר ההתאחדות, שון בן יקר, הוא שהוביל בשנתיים האחרונות ואפשר סיטואציה זו, בעמותת המוטוקרוס דורשים שיפרוש מתפקידו, יפזר את הוועד ויקיים בחירות פתוחות לכלל הספורטאים הפעילים.
  • דרישה שלא לעשות שימוש בכספים שמיועדים לענף המוטוקרוס ולא לבצע השקעות או התחייבויות כספיות שקשורות בענף זה, כדי לשמור לה את זכות השימוש בכסף זה במהלך שנת 2017 עם פתרון הבעיה וניקוי האורוות.
  • במידת הצורך העמותה תגבה את דרישותיה ובקשותיה במכתב משפטי מגובש ובו דרישה מהיועץ המשפטי של הרשות להתערב בהרמת המסך על ההתאחדות.

מטרת העמותה היא קידום ענף המוטוקרוס ברבדים הבאים:

  • אליפות מסודרת של 8 סבבים עם קהל ותקשורת
  • הקמת מסלולים נוספים
  • הקלה ברכישת כלים תחרותיים
  • קידום הילדים והנוער בתחום המוטוקרוס

מעמותת המוטוקרוס נמסר, בתשובה לשאלה מה יעשו אם דרישותיהם לא ייענו, שהם לא רואים מצב שדרישותיהם לא ייענו.

עמותת הסופרמוטו מבקשת להצטרף להתאחדות

במקביל, פנתה היום עמותת הסופרמוטו להתאחדות, באמצעות עו"ד טל זהבי, בבקשה להצטרף כחברה מן המניין בהתאחדות הספורט המוטורי. עד היום נמנעו בהתאחדות מלצרף את עמותת הסופרמוטו כחברה בהתאחדות בשל הטענה של החוסר באישור ניהול תקין מטעם רשם העמותות. במקומה צורפה עמותת סופרמוטו חדשה, שהוקמה על מנת למלא את החלל שהשאירה עמותת הסופרמוטו המקורית עם פרישתה מההתאחדות לפני כשנתיים. חשוב לציין כי גם לשאר העמותות המרכיבות את התאחדות הספורט המוטורי אין בנמצא אישור ניהול תקין. בימים האחרונים קיבלה עמותת הסופרמוטו את האישור המיוחל, וכאמור כעת מבקשים אנשיה להצטרף בחזרה להתאחדות.

אם אכן החסם לחזרתה היה האישור על ניהול תקין, הרי שכעת החסם הזה הוסר והדרך לחזרת עמותת הסופרמוטו להתאחדות נסללה.

מהתאחדות הספורט המוטורי טרם נמסרה תגובה. נביא אותה כאן במלואה כשתתקבל במערכת.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן