דף הבית / חדשות / פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?
236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

מרוץ הפייקס פיק מתקיים בהר בקולרדו, ארצות הברית, הנושא את השם הזה. החל מ-1916, אז התחילה התחרות, התמודדו הרוכבים והנהגים עם 20 ק"מ של מסלול ו-156 פניות עד לפסגה. עד שנת 2011 המסלול הורכב מאספלט ברובו המכריע וכורכר לקראת הפסגה, אך מאז סללו את כל הדרך לפסגה, והמשמעות היא מהירות גבוהה הרבה יותר.

משנת 2014 נהרגו שלושה רוכבים במהלך התחרות, כשעל האחרון ביניהם – במהדורת 2019 – דיווחנו בהרחבה. קארלין דאן – על הדוקאטי סטריטפייטר V4 החדשהתרסק בפנייה האחרונה במסלול, ממש לפני קו הסיום, בהייסייד פטאלי. בדיקות טכניות שנערכו לאופנוע לאחר מכן לא גילו כשלים מכניים. תאונה קלאסית – עודף גז בפנייה, איבוד אחיזה של הצמיג האחורי, חידוש האחיזה בפתאומיות והתעופפות מעל האופנוע, וכנראה לתהום הפעורה. תוצאה טרגית.

קארלין דאן על הדוקאטי סטריטפייטר V4 בפייקס-פיק
קארלין דאן על הדוקאטי סטריטפייטר V4 בפייקס-פיק

העיתון המקומי Colorado Springs Gazette פרסם שמארגני המרוץ, לאור לחץ מקומי ומשפטי (בעיקר של חברות הביטוח), שוקל להוציא את קטגוריית האופנועים מהתחרות עצמה. המארגנים עצמם, אגב, קיבלו ביקורת עצומה על דרך ההתמודדות שלהם עם האירוע והצורה בה נהגו בבריונות כנגד העיתונאים (לטענת אותם העיתונאים, כמובן) בכך שהרחיקו אותם מהזירה ואסרו עליהם לצלם או לדווח בכלל על התאונה – זאת למשך שעה ועשרים דקות. מי שבא לטובת המארגנים היא לא אחרת מאימו של דאן, שאמרה שהם, יחד עם ראשי דוקאטי העולמית, עטפו אותה וסייעו לה בכל רגע. מבחינתה, על המרוץ להמשיך להתקיים ללא קשר לטרגדיה האישית שלה ומשפחתה.

אנו מניחים שיתנהלו עוד הרבה דיונים בנושא. נמשיך ונעדכן.

קארלין דאן
קארלין דאן

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

20YM Africa Twin Adventure Sports Fog Lights

הונדה: מתלים אדפטיביים למוטוקרוס ותצוגה עילית

הונדה ממשיכה להתפתח טכנולוגית ומציגה תצוגה עילית לאופנועים ומערכת מתלים אדפטיבית לאופנועי מוטוקרוס; סקירת הפטנטים האחרונים של הכנף האדומה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO