דף הבית / חדשות / פרטים נוספים על הטריומף TE-1 החשמלי
TE-1_GE_01

פרטים נוספים על הטריומף TE-1 החשמלי

אחרי 3 שנים של עבודה, בטריומף מציגים שלב נוסף בפרויקט ה-TE-1 החשמלי - שדומה מאוד לסטריט טריפל ומפיק 177 כ"ס חשמליים

בטריומף משחררים תמונות ופרטים נוספים על אבטיפוס חשמלי שנקרא TE-1. הנתונים מדברים על 177 כ"ס ב-18,000 סל"ד, טווח רכיבה של 190 ק"מ ומשקל כולל של 220 ק"ג. 

טריומף TE-1 אבטיפוס
טריומף TE-1 אבטיפוס

לפני כשלוש שנים חשפנו את פרויקט החשמל של טריומף. שם הפרויקט הוא TE-1, ומטרתו הייתה לקדם את פיתוח האופנוע החשמלי הראשון של החברה. בשנה שעברה פורסמו פרטים ואיורים. לעזרה טכנולוגית וכלכלית לטריומף חברו גופים בריטיים נוספים, כשהשם הגדול ביניהם הוא חברת הפורמולה 1 וויליאמס, שאחראים על פיתוח הסוללה ויחידת הפיקוד למנוע. שותפה נוספת היא חברה טכנולוגית בשם Integral Powertrain Ltd אשר מפתחת את המנוע עצמו ושנאי הכוח. כמו כן, חוקרים מאוניברסיטת וורוויק היושבת בקובנטרי מסייעים בכל נושא ההדמיות וסקרי השוק. בנוסף, סיוע ממשלתי נרחב יקנה פרויקט פטריוטי ולאומי.

תמונות נוספות של האבטיפוס מתפרסמות כעת, והוא נראה כמו סטריט טריפל על טהרת החשמל. הטכנולוגיה מגיעה ממרוצי הפורמולה E, כאשר יחידת המנוע שוקלת כ-10 ק"ג (מנוע בעירה פנימית יכול לשקול יותר מ-60 ק"ג, לשם להשוואה) ומפיק 130 קילוואט, שהם שווי ערך לכ-177 כ"ס. לפי טריומף, מהירות סיבובי המנוע מגיעה ל-18,000 סל"ד, והמומנט עומד על 11 קג"מ מסל"ד אפס. הסוללה מובנית בתוך יחידת המנוע, כאשר ניתן יהיה להטעין אותה ממצב ריק עד ל-80% מהקיבול בתוך 20 דקות. טווח הרכיבה המשוער עומד על 190 ק"מ, כאשר כל הכלי צפוי לשקול כ-220 ק"ג. עוד ניתן לראות שלדת אלומיניום, בולמי אוהלינס, בלמי ברמבו M4 מונובלוק, רצועת הינע מקבלר, וכן את כל רכיבי האלקטרוניקה העדכנית ביותר. יכול להיות שתינתן האפשרות גם להגביר את הספק המנוע דרך תוכנה ייעודית.

בטריומף מעריכים שנשארה להם עוד כחצי שנה להצגת הדגם הסופי, כאשר דגמי הייצור הסדרתי הראשונים מיועדים לצאת בתחילת שנת 2024.

TE-1_GE_05

TE-1_GE_04

TE-1_GE_06

TE-1_GE_07

TE-1_GE_03

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

KARIBOU (1)

מודעה: קריבו הרפתקאות אופנועים בעולם

קריבו הרפתקאות אופנועים מציעה טיולי אופנועים ייחודיים ברחבי העולם בכמה סגמנטים ובגישה קצת שונה - החל מהמסלול, דרך המלונות והמסעדות, ועד האווירה הכללית

תגובה אחת

  1. Avatar
    קול-בי קריינות ודיבוב

    יפיוף!!!!! וכשאני חושב על המחיר פה, כבר יוצא לי החשק. :(

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן