דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: מעיל רשת דיינזה ספורט גארד
SAM_6691

ציוד במבחן: מעיל רשת דיינזה ספורט גארד

הדיינזה ספורט גארד הוא מעיל רשת מאוורר, נוח ואיכותי שמתאים במיוחד לקיץ הישראלי הלוהט

  • יתרונות: אוורור, מיגון ממכות ונפילות, התאמה לקיץ הישראלי, מחיר
  • חסרונות: מיגון כנגד החלקה במהירויות גבוהות
  • מחיר: 1,350 ש"ח
  • יבואן: ארנב אנרגיה (מטרו מוטור)

 

דיינזה סיטי גארד
דיינזה ספורט גארד

מה זה?

מעיל הספורט גארד של דיינזה (Dainese Sport Guard) הוא מעיל רשת לימי הקיץ החמים, והוא בעצם צבי-צב עירוני ואופנתי שנראה טוב. המעיל עשוי מרשת עבה המגיעה עם נגיעות עיצוביות ובטיחותיות של בד במקומות אסטרטגיים שדורשים עמידות רבה יותר. מעילים עשויי רשת יש לא מעט, והיתרון של הספורט גארד הוא שהוא מגיע כלול עם מגן גב ומגני חזה.

אוורור

מבחינת אוורור התחושה מעולה. כבר במהירויות נמוכות מאוד ניתן לחוש זרימה מסיבית של אוויר סביב כל הגוף. יש קצת פחות זרימה באזורים שבהם יש מיגונים, אבל זה ברור ומובן. לאוורור הרב הזה יש מחיר והוא מתבטא בעמידות הבד והסיכוי שלו לעמוד בהחלקה, וגם זה טרייד-אוף מקובל. למעיל יש אזורים נמתחים שמרגישים ונראים כמו בד מנדף של חולצת ספורט – נעים ונוח ללבישה, אבל במקרה החלקה הם עלולים  להיקרע במפגש עם האספלט. בסך הכל, מכיוון שמדובר במעיל שייעודו העיקרי הוא עירוני או לנסיעות קצרות ולא מהירות – האוורור מצוין ויותר, במיוחד תוך כדי תנועה, וכפשרה לימי הקיץ החמים מדובר בפתרון מצוין לטעמנו.

אוורור מצוין, נוחות גבוהה
אוורור מצוין, נוחות גבוהה

מיגון

הספורט גארד מגיע עם מיגון מרפקים, כתפיים, שני לוחות חזה ומיגון גב, ובסך הכל מציע חבילת מיגון מלאה למדי. מגן הגב הכלול במעיל הוא מסוג LEVEL 1, מה שאומר מיגון פחות עבה מ-LEVEL 2, אולם גם כאן – מהווה פשרה של נוחות ומספק מיגון ראוי, במיוחד אם מדובר במהירויות נמוכות. למרות שרוב החברות המובילות עברו למיגונים רכים סופגי אנרגיה, דיינזה עדיין עובדת עם מיגונים קשיחים – פחות נוח ממיגון רך, אבל במעיל הספציפי הזה מדובר דווקא ביתרון, שכן במקרה החלקה הפלסטיק הקשיח יהווה שכבת הגנה נוספת על העור גם אחרי שהבד העדין ייקרע.

נוחות

בגלל האזורים הנמתחים קל מאוד ללבוש ולהוריד את המעיל, והם גם עוזרים להצמיד את המעיל לגוף – מה שמייתר את הצורך ברצועות הידוק. באזור המותניים יש אופציה להתאים את רוחב המעיל, וכך גם סביב הידיים.

מבחינת כיסים המעיל מאוד מינימליסטי – יש רק שני כיסים חיצוניים ואין אפילו כיס פנימי אחד. שוב, כי מדובר במעיל פשוט שאמור להוות פשרה לימי הקיץ הלוהטים.

ברכיבה המעיל מרגיש קל מאוד, כמעט ולא מורגש, והוא נוח יותר ממעילי קורדורה מלאים. גם האזורים הנמתחים עושים את שלהם בהצמדת המעיל לגוף והתאמתו לרוכב, ובסך הכל מדובר בפתרון מצוין לקיץ הישראלי.

מתאים במיוחד לקיץ הישראלי הלוהט
מתאים במיוחד לקיץ הישראלי הלוהט

עלויות וסיכום

מחירו של הספורט גארד עומד על 1,350 ש"ח. במחיר הזה מקבלים מעיל איכותי של מותג מוביל, ממוגן היטב, כשהיתרון הגדול שלו הוא האוורור המצוין והאפשרות לרכב עם מעיל ממוגן גם בקיץ הישראלי. אהבנו מאוד את הבד המאוורר שעושה את המקסימום כדי להקל על החום ברכיבה בקיץ, כשהפשרה היא הגנה טובה פחות ממעיל מלא – בעיקר כנגד החלקה, אך זו פשרה מקובלת לחלוטין מבחינתנו.

אודות מיכאל סמטנוב

Avatar
פריק של ציוד רכיבה, נשוי לאופנוענית מגניבה, ואומרים שגם מבשל לא רע...

עשוי לעניין אותך

Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן