דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: תיק רכיבה OGIO MACH 5
OGIO-MACH-5-006

ציוד במבחן: תיק רכיבה OGIO MACH 5

תיק הרכיבה של OGIO מדגם MACH 5 מתוכנן ומעוצב במיוחד עבור רוכבי אופנוע; ציוד טכני איכותי ולא זול

צילום: אביעד אברהמי; דוגמן: ניב חיימי

 • יתרונות: נפח, טכנולוגיה, איכות, חוזק, ריבוי תאים, הנדסת אנוש, מראה מיוחד
 • חסרונות: מחיר, תא ראשי בודד
 • מחיר: 899 ש"ח
 • יבואן: ABMC
תיק רכיבה OGIO MACH 5
תיק רכיבה OGIO MACH 5

את תיקי האיכות של OGIO האמריקאית אנחנו מכירים כבר כמה שנים וגם משתמשים בהם באופן שוטף. בשנה האחרונה החל ייבוא סדיר של מוצרי המותג ארצה, על-ידי חברת ABMC, כשלארץ מגיע כל ליין התיקים הייעודיים לאופנועים – כולל תיקי גב מסדרת MACH האווירודינמית, תיקי ציוד וטרולי, תיקי אוכף, תיקי מיכל ותיקי זנב.

הסדרה המוכרת ביותר של OGIO בתחום תיקי הרכיבה היא סדרת תיקי הגב No Drag האווירודינמית בעלת העיצוב המיוחד, והיא כוללת את ה-MACH 1 הבסיסי, ה-MACH 3 המאובזר יותר, וספינת הדגל – ה-MACH 5, שאותה לקחנו למבחן מקיף.

מפרט טכני

ה-MACH 5 הוא תיק ייעודי לרכיבה על אופנוע, והוא מגיע – כמו כל סדרת ה-No Drag – בצורה אווירודינמית קשיחה. הנפח הכללי עומד על כ-24 ליטרים והמשקל כ-1.65 ק"ג.

מאפיינים עיקריים

 • 24 ל'
 • 1.65 ק"ג
 • תא מרכזי עם הפרדת רשת אלסטית
 • הרחבה לתא המרכזי על-ידי רוכסן
 • תא ייעודי לשקית שתייה אופציונלית
 • תא ייעודי למחשב נייד עד "15.6
 • תא ייעודי לטאבלט או למסמכים
 • תא ייעודי למשקף קסדה רזרבי
 • תאים ייעודיים לנעליים
 • תאים שונים לעטים ולאביזרים שונים, כולל 2 הנסגרים עם רוכסן
 • תא למפתחות בחלק העליון
 • פאוץ' על רצועת ההידוק הקדמית
 • רצועה ייעודית לנשיאת קסדה
התיק פתוח - נשען יציב על חלקו התחתון
התיק פתוח – נשען יציב על חלקו התחתון האלכסוני

תפעול וחוויית שימוש

ראשית, ה-MACH 5 הוא אחד מתיקי הגב הנוחים שבהם השתמשנו. הנדסת האנוש ברמה גבוהה ביותר, וחלקו האחורי של התיק – זה שבא במגע עם גב הרוכב – מתוכנן לנוחות מרבית, מרופד היטב ומספיק קשיח כדי לשמור על המבנה ולפזר את העומס על שטח רחב. רצועות הכתפיים רחבות כך שהעומס מתפזר, ובנוסף חלק מהעומס יורד מהכתפיים לרצועת ההידוק הקדמית כך שניתן להעמיס משקלים לא קטנים. יש גם רצועת הידוק עליונה קטנה.

פתיחת התיק מתבצעת על-ידי רוכסן שנמצא בגב התיק. משתמשי תיקי גב שרגילים לפתיחה קדמית – כמו ברוב המכריע של התיקים – יידרשו לפרק התרגלות. כשהתיק פתוח במלואו הוא נחלק לתא המרכזי ולתאי הגב הכוללים את התא למחשב הנייד ושאר התאים הקטנים. המבנה הקשיח של התיק מציע בחלקו התחתון מבנה אלכסוני שגם מונע מגע של התיק במושב המורכב וגם מאפשר להשעין את התיק עליו כך שהתיק עומד יציב ושני התאים נמצאים בצידיו. יפה מאוד.

מגוון התאים בגב התיק מאפשרים סדר בכל הפיצ'יפקעס שנמצאים איתנו תמיד. מאידך, התא הראשי הגדול לא מציע הפרדה, ולכן מהר מאוד הוא התבלגן לנו. אם המקום בתא הראשי אינו מספיק, ישנו רוכסן שמאפשר להגדיל את נפח התיק. אהבנו במיוחד את התא הייעודי למחשב נייד, שהוא מרופד ובטוח למחשב, וכן את התא הייעודי למשקף רזרבי – אביזר סופר-שימושי כשרוכבים עם משקף כהה ביום ועם משקף בהיר בלילה.

שפע תאים
שפע תאים

ידית הנשיאה של התיק בחלקו העליון היא חלק אינטגרלי מהתיק ולכן לא בולטת ולא פוגעת בעיצוב. התאים לנעליים הם פיצ'ר נחמד, וכך גם הרצועה לנשיאת הקסדה, אך בשניהם לא השתמשנו למעט לשם הבדיקה.

ברכיבה, גם מהירה מאוד, ה-MACH 5 נוח. מאוד נוח. הוא יושב צמוד לגב, וכאמור המבנה מפזר את העומסים על כל הגב והמותניים, בלי נקודות בולטות. זהו אחד היתרונות הבולטים שלו, בנוסף לעיצוב המיוחד, למבנה הקשיח והאווירודינמי ולהנדסת האנוש הגבוהה.

איכות החומרים והייצור גם היא ברמה סופר-גבוהה. התיק מרגיש חזק, בנוי היטב, החומרים באיכות גבוהה וכך גם הרוכסנים, והתחושה כללית היא של תיק ברמה מאוד גבוהה שלא חסכו עליו כלום. מוצר פרימיום לחלוטין.

בצד החסרונות נציין את התא הגדול היחיד שאינו כולל הפרדה, ואת אבזם רצועת ההידוק התחתונה שממוקם בחלקו הימני ומאלץ את הרוכב להימתח לצד ימין על מנת להדקו.

כך הוא נראה ברכיבה
כך הוא נראה ברכיבה

סיכום ועלויות

ה-OGIO MACH 5 הוא תיק רכיבה ייעודי לאופנוענים, והוא מציע מבנה מיוחד קשיח ואווירודינמי, הנדסת אנוש וארגונומיה ברמה גבוהה ביותר, איכות חומרים וייצור גם הן ברמה הגבוהה ביותר שיש, שפע תאים שימושיים, ופיצ'רים ייחודיים לרוכבים כמו תא למשקף רזרבי, תא לשקית שתייה ורצועה לקסדה. הוא גם מציע מאפיין עיקרי – עיצוב בלתי שגרתי ובהחלט מיוחד, שמושך מבטים ומעורר תגובות רבות מהסביבה.

הוא מיועד כמובן לרוכבי אופנועים וקטנועים, אולם לא לכל אחד, אלא לרוכבים המעוניינים לקבל את מוצר איכותי ומיוחד, ומוכנים לשלם כסף טוב בעבורו.

מחירו בישראל נקבע על 899 ש"ח. זה המון כסף אבסולוטית, אולם ביחס למחיר לצרכן בארה"ב – 180$, שהם קצת פחות מ-700 ש"ח לפי השער היציג של כתיבת שורות אלו – מחירו בישראל יותר מהוגן. מחירו של ה-MACH 3, אגב, המציע מעט פחות פיצ'רים, עומד על 729 ש"ח, ושל ה-MACH 1 הבסיסי 579 ש"ח.

אנחנו מאמינים גדולים בציוד טכני ייעודי ואיכותי – לא רק לרכיבה אלא בכל תחום – ולכן אנחנו מאוד אוהבים את ה-MACH 5, ויכולים להגיד שזה תיק הרכיבה הטוב ביותר שאיתו רכבנו על אופנוע.

את מוצרי OGIO ניתן למצוא בסניפי מטרו מוטור ובחנויות ציוד מובילות.

התא הראשי עם הפרדת הרשת. למעלה - התא הייעודי למשקף; בצד - אחד מצמד תאי הנעליים
התא הראשי עם הפרדת הרשת. למעלה – התא הייעודי למשקף; בצד – אחד מצמד תאי הנעליים
רצועות גב, רצועות הידוק עליונה ותחתונה, פאוץ' קדמי
רצועות גב, רצועות הידוק עליונה ותחתונה, פאוץ' קדמי
על הגב
על הגב
על הגז
על הגז

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן