דף הבית / חדשות / קוואסאקי: בקרוב אופנוע היברידי
Hybrid Kawasaki 02

קוואסאקי: בקרוב אופנוע היברידי

בקוואסאקי הגישו לרישום פטנט הצעה לאופנוע היברידי בעל מנוע חשמלי במקביל למנוע בעירה פנימית; רמז לבאות?

בקוואסאקי הגישו לרישום פטנט הצעה לאופנוע היברידי – כלומר אופנוע שעובד במקביל עם מנוע חשמלי ועם מנוע בעירה פנימית. לפני שנפרט על הרעיון של היפנים, חשוב לנו להבהיר שנמשיך להעלות ידיעות 'טכניות' כאלה משום שלדעתנו זה עניין של עשור לכל היותר עד שכלל התעשייה תעבור להיות מוזנת חשמלית או חצי חשמלית (היברידי) – בדומה לתעשיית הרכב. היצרניות מצידן לא טורחות להסתיר את כוונתן – ראו את רעיון הנינג'ה החשמלי או הב.מ.וו ההיברידי – כדי מחד לבחון את תגובת הקהל לשינויים ומנגד להכין את הקרקע ליום הדין – היום ללא מנוע בעירה פנימית טהור.

הרעיון, לפי קוואסאקי, הוא יחידה אחת הכוללת את המנוע ואת הסוללה החשמלית, אשר תמוקם היכן שמיכל הדלק המסורתי נמצא. המטרה היא לאפשר לאופנוע לנוע על בסיס המנוע החשמלי בתנועה איטית, ולשלב את מנוע הבנזין במהירויות גבוהות יותר. מיכל הדלק, שאמור להיות מוקטן, וכן מערכת הקירור, יורכבו בצידי השילדה – כל אחד בצד מסוים – על מנת לשמר על איזון ולאפשר לרכיבים הכבדים יותר – הסוללה והמנוע – את המיקום במרכז ולמטה, להורדת מרכז הכובד.

אין כרגע שום נתונים טכניים או אינדיקציה לדגם או אף קטגוריה בה תוצע המערכת ההיברידית. אבל צפו לעוד התפתחויות בנושא בעתיד הקרוב.

Hybrid Kawasaki 01

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן