דף הבית / חדשות / קוואסאקי ZX-6R – הסוף
Kawasaki-ZX-6R-2019-Test-015

קוואסאקי ZX-6R – הסוף

קוואסאקי מפסיקים את ייצורו של ה-ZX-6R הוותיק לשוק האירופאי, שכן אין בכוונת היפנים לעדכן את הסופרספורט לתקנות יורו 5 הנדרשות באירופה

ה-ZX-6R, דגם הסופרספורט הוותיק של קוואסאקי, לא יקבל את העדכונים הנדרשים לשנת 2021 המיישרים קו עם תקנות פליטת המזהמים יורו 5, ושיווקו באירופה ובישראל ייפסק.

בשנת 1995 הטילה קוואסאקי פצצה בעולם אופנועי הספורט בכלל ובקטגוריית הסופרספורט 600 בפרט כאשר הציגה את ה-ZX-6R – הנינג'ה 600 הקטן והקרבי. במשך השנים המשיכו בקוואסאקי לשדרג ולעדכן את ה-ZX-6R, עד לדגם האחרון אותו בחנו בשנה שעברה. סגמנט הסופרספורט כבר נפח את נשמתו לפני שנים רבות, אך בקוואסאקי המשיכו להציע את הדגם – זאת עד לשנת 2021. פלח השוק הקטן מדי כבר הוביל את ימאהה לבטל את רישוי הכביש של ה-YZF-R6, את הונדה להציע (כרגע) את ה-CBR600RR החדש בשוקים שאינם דורשים את תקנות יורו 5, את סוזוקי להושיב בצד את ה-GSX-R600 הוותיק וכעת גם את קוואסאקי.

ה-ZX-6R לא יגיע כדגם 2021 לאירופה ולישראל. לא שנמכרו מאות ממנו, אך עדיין זהו דגם משמעותי בעולם אופנועי הספורט בישראל ובעולם, שכן עד היום הוא היה היפני האחרון בקטגוריית הסופרספורט 600 הנמכר בשוק האירופאי. נכון להיום אפריליה הם היחידים אשר מנסים ליצור את קטגוריית הסופרספורט מחדש עם ה-RS660, ונחכה לראות אם שאר היצרניות ילכו בדרכם. אנו מאמינים שכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן