דף הבית / חדשות / קטגוריית רישיון חדשה: A1 אוטומט
2016 TMAX LUX MAX

קטגוריית רישיון חדשה: A1 אוטומט

אגף הרישוי אישר את קטגוריות הרישוי האירופאיות - מעכשיו גם ללימוד נהיגה, והוסיף קטגוריית רישיון חדשה - A1 אוטומט

אגף הרישוי במשרד התחבורה אישר סופית לפני יומיים את קטגוריות רישיונות הנהיגה האירופאיות – גם ללימוד נהיגה, אבל הבשורה הגדולה היא שנוספה קטגוריית רישיון נהיגה חדשה – A1 אוטומט. המשמעות היא שכעת ניתן ללמוד נהיגה ולהוציא רישיון על כלים בהספק של עד 47.46 כ"ס (35 קילוואט) אוטומטיים, ללא תיבת הילוכים ידנית – כלומר, קטנועים.

התקנות החדשות שאותן אישר אגף הרישוי לא מתייחסות לרישיונות הנהיגה עצמם, שכן אלו יישרו קו כמעט לגמרי עם התקנות האירופאיות כבר ביולי 2014 (לתקנות האירופאיות המלאות נכנסו לתוקף בינואר 2013 – לחצו כאן), אלא לכלים שעליהם ניתן ללמוד נהיגה.

מעתה לרישיון A1 ניתן ללמוד נהיגה על כלי שהספקו לא עולה על 47.46 כ"ס ושלא יפחת מ-23 כ"ס, ל-A2 – עד 14.9 כ"ס אך שלא יפחת מ-8 כ"ס, ול-A לפחות 50 כ"ס. התקנות החדשות מדברות גם על הצורך בידיות כפולות (אין צורך, למעט מורים שמחזיקים צי של כלים – אחד מהם צריך להיות עם ידיות כפולות).

אולם החידוש החשוב פה הוא הוספת קטגוריית לימוד ורישיון נהיגה חדשה – A1 אוטומט. מעתה ניתן ללמוד נהיגה ולהוציא רישיון נהיגה לקטגוריית A1 אוטומטית, וההגבלה לאוטומט תהיה רשומה ברישיון הנהיגה, בדומה למקובל ברכבים פרטיים.

התקנות החדשות תיכנסנה לתוקף כבר ב-1.9.16.

הצוות שהוביל את המהלך מטעם ארגון מורי הנהיגה: אייל מליוב, עופר בן אשר, רונן ברוך ואבי גולן (יו"ר הארגון).

חברי הוועדה שאישרו את התקנות החדשות: אפי רוזן (מנהל אגף הרישוי ויו"ר הוועדה), שחר פרטוק (המפקח על בתי הספר לנהיגה), וחנניה אפנג'ר (מנהל מחוז דרום במשרד הרישוי).

גידי פרדר שימש כיועץ מקצועי, גם הח"מ היה מעורב, כששלח לוועדה את המלצותיו בכתב לגבי הקטגוריות החדשות.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

CBR1000RR-020

MotoGP: פורטימאו יארח את הסבב האחרון של העונה

מסלול פורטימאו המחודש יארח את הסבב האחרון של עונת 2020 ב-22 בנובמבר השנה. סבבי ארגנטינה, מלזיה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO